fot. twitter.com/OpiekunKalisz

P. Ozdoba w Kaliszu: Postanowiliśmy przedstawić idealny wzór do naśladowania dla każdego mężczyzny i ojca – św. Józefa

W każdy pierwszy czwartek miesiąca do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybywają wierni, aby wspólnie czuwać na modlitwie w intencji rodzin i obrony życia poczętego. 4 sierpnia do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyli przedstawiciele Fundacji Centrum Życia i Rodziny: Paweł Ozdoba, prezes Fundacji Centrum Życia i Rodziny, a także Aleksandra Mielewczyk, redaktor portalu marsz.info, absolwentka Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Paweł Ozdoba zwrócił uwagę, że Fundacja Centrum Życia i Rodziny zajmuje się promowaniem wartości związanych z ochroną życia i rodziny.

– Fundacja Centrum Życia i Rodziny została założona, aby zajmować się fundamentalnymi sprawami. W naszych aktywnościach i działaniach staramy się podejmować tematykę pro-life, obrony życia, ale także obronę wartości małżeństwa, rodziny. Chciałbym zwrócić uwagę na dwa aspekty. Z jednej strony bronimy wartości takich jak ochrona życia, a z drugiej strony bronimy małżeństwa, bronimy rodziny przed atakami różnych ideologii, których dziś nie brakuje. (…) Chcemy także promować odpowiednie wartości, chcemy promować ochronę życia, ponieważ każdy ma prawo do życia, bez względu na perspektywę, z której patrzymy – akcentował prezes Fundacji Centrum Życia i Rodziny.

Fundacja Centrum Życia i Rodziny aktywnie działa na polu promowania wartości życia i rodziny, do czego wykorzystuje metody tradycyjne oraz nieco nowsze.

– Aby osiągnąć nasze cele, stosujemy metody zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne. Nowoczesne technologie pozwalają nam na prowadzenie w różny sposób, w tym także w mediach społecznościowych, działalności naszej fundacji. Organizujemy wydarzenia, konferencje, wydajemy artykuły, broszury informacyjne. Chciałbym zwrócić uwagę na najważniejszy aspekt naszej działalności: Marsz dla Życia i Rodziny. Jest to główny element, który podejmujemy w Fundacji Centrum Życia i Rodziny – zauważył Paweł Ozdoba.

– W Fundacji Centrum Życia i Rodziny jak najbardziej mogę służyć wartościom, które wyznaję. Mogę także działać jako dziennikarz w służbie tym wartościom. Moja rola w fundacji to tworzenie i rozwój portalu marsz.info, który zbiera informacje z całego świata na tematy pro-life i pro-family – dodała Aleksandra Mielewczyk.  h

Fundacja Centrum Życia i Rodziny wystąpiło z inicjatywą, aby w Polsce Dzień Ojca obchodzony był w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, czyli 19 marca.

Kampania „Dzień Ojca na nowo” została zainaugurowana przez nas w „Roku Świętego Józefa”. Postanowiliśmy znaleźć obszar w naszej działalności, który byłby namacalnym świadectwem i stwierdziliśmy, że możemy połączyć: „Rok Świętego Józefa” i postać św. Józefa z obserwowanym w Polsce kryzysem męskości, ojcostwa. (…) Postanowiliśmy przedstawić idealny wzór do naśladowania dla każdego mężczyzny i ojca – św. Józefa. Stąd nasza inicjatywa, aby Dzień Ojca ustanowić na 19 marca – zaznaczył Paweł Ozdoba.

 

radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl