fot. pixabay

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu za cywilizacją śmierci

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu opowiedział się za zabiciem dziecka. Sędziowie stwierdzili, że podtrzymywanie życia 12-letniego chłopca z Wielkiej Brytanii nie ma sensu. Odrzucono tym samym wniosek rodziców, którzy błagali o niezabijanie ich dziecka.

12-letni Archie Battersbee, jak twierdzi jego mama, brał udział w niebezpiecznej zabawie w mediach społecznościowych. Miała ona polegać na jak najdłuższym odcięciu dopływu krwi do mózgu. Chłopiec trafił do szpitala z poważnym uszkodzeniem mózgu. Brytyjski sąd chce odłączyć Archiego Battersbee od aparatury podtrzymującej życie. Na zabicie swojego dziecka nie godzą się jego rodzice.

– Nikt nie powinien przez to przechodzić. Nie jesteśmy jedynymi rodzicami, którzy przez to przeszli. Mamy rodziców Charliego Garda. Przeszli przez ten okropny etap. Alfie Evans, Tafida Raqeeb (…). Nikt nie zasługuje na to, by  przez to przechodzić. Coś musi się zmienić. Cała ta sprawa to znowu dyskryminacja, także wobec osób niepełnosprawnych. To po prostu haniebne. To naprawdę wstyd – akcentowała mama chłopca.

Rodzice szukali ratunku w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Niestety ten, podobnie jak brytyjski sąd, wydał wyrok śmierci na ich dziecko. Rodzice nie zamierzają się jednak poddać. Walczą, aby ich syn mógł godnie odejść w hospicjum. To kolejne zwycięstwo cywilizacji śmierci – podkreśla prof. Robert Ptaszek.

– Sąd mówi, że jest bardzo przejęty tą decyzją, nie licząc się ze stanowiskiem rodziców. Wydawać by się mogło, że państwo powinno służyć obywatelowi. Nagle okazuje się, że obywatel jest własnością państwa i to jest kolejny etap tego, że ideologia lewicowa niszczy coś, co kiedyś można było nazwać cywilizacją Zachodu – zauważył filozof z KUL.  

Takich sytuacji niestety będzie coraz więcej – ostrzega prof. Paweł Skrzydlewski.

– One się dzieją, dlatego że cywilizacja śmierci wdarła się do mediów, prawodawstwa, kultury, a także na uniwersytety. Przedstawia się człowieka jako istotę, która – jeżeli nie może korzystać z życia w pełni – jest pozbawiona prawa do życia. Nie możemy się godzić na ten wielki dramat – akcentował rektor Akademii Zamojskiej.

Nasza zgoda oznacza bowiem, że ten zbrodniczy proceder będzie się rozszerzał i pociągał za sobą kolejne niewinne ofiary.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl