fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] P. Brzezicki: Poprzednia ekipa rządząca realizowała konsekwentnie plan likwidacji PŻM poprzez jej prywatyzację

Poprzednia ekipa rządząca realizowała konsekwentnie plan likwidacji Polskiej Żeglugi Morskiej poprzez jej prywatyzację. Dziś natomiast możemy już pochwalić się zyskami. Za pierwszy rok urzędowania było 130 mln zł zysku. W drugim roku – 200 mln. W trzecim roku, czyli obecnym, podejrzewam, że będzie znacznie więcej, ponieważ jest to dla nas naprawdę dobry czas – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Paweł Brzezicki, komisaryczny zarządca Polskiej Żeglugi Morskiej.

W 39. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych w Porcie Morskim Police ochrzczono kolejny masowiec Polskiej Żeglugi Morskiej. Statek otrzymał imię: „Solidarność”. Uroczystości te były bardzo znaczące dla Polskiej Żeglugi Morskiej, ale musimy pamiętać o tym, że poprzednia ekipa rządząca za nic miała polską gospodarkę morską – zwrócił uwagę Paweł Brzezicki.

Poprzednia ekipa porzuciła statek „Solidarność”, a porzucenie statku czy porzucenie jego budowy nie różni się niczym innym, jak porzucenie jakiejkolwiek innej inwestycji. Było tak: rozpoczynam inwestycję, płacę zaliczki na budowę, a później w pewnym momencie stwierdzam, że mi się nie chcę i pieniądze wydaję na coś innego. Oznacza to, że nie kontaktuję się dalej z firmą budowlaną, a co za tym idzie – w tym momencie firma, nie otrzymując dalszych transz, przejmuje własność tej budowy. Tak to miało miejsce w kilkunastu przypadkach w Polskiej Żegludze Morskiej – przypomniał komisaryczny zarządca Polskiej Żeglugi Morskiej.

Wielkość zaliczek z porzuconych budów wynosiła ok. 60 mln dolarów. Wielka afera. Przecież były to rozpoczęte już budowy. Była to wielka ujma i duża strata dla Polskiej Żeglugi Morskiej – dodał prezes zarządu spółki Fundusz Rozwoju Spółek SA.

Dzięki działaniom obecnych władz udało się już wiele odzyskać – zwrócił wagę gość Radia Maryja.

– Wszystkie zaliczki zostały odzyskane. Natomiast jeżeli chodzi o statki, to czterech jeszcze nie mamy. Jesteśmy na dobrej drodze, aby z powrotem otrzymać te jednostki – wskazał Paweł Brzezicki.

Poprzednia ekipa rządząca realizowała konsekwentnie plan likwidacji Polskiej Żeglugi Morskiej poprzez jej prywatyzację. Dziś natomiast możemy już pochwalić się zyskami – podkreślił komisaryczny zarządca PŻM.

Za pierwszy rok urzędowania było 130 mln zł zysku. W drugim roku – 200 mln. W trzecim roku, czyli obecnym, podejrzewam, że będzie znacznie więcej, ponieważ jest to dla nas naprawdę dobry czas – powiedział Paweł Brzezicki.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Pawła Brzezickiego można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl