fot. Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] O. T. Rydzyk CSsR o skazaniu dyrektor Fundacji „Lux Veritatis”: To jest sprawa polityczna

Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Dyrektor za to, co Pani robi bardzo kompetentnie, z niesamowitym oddaniem. To jest służba w ewangelizacji Polski i świata. Wyrok w sprawie Fundacji „Lux Veritatis” jest sprawą polityczną. Widzimy, ile jest do zrobienia w Polsce, również w kwestii kształtowania sumień – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W czwartek wydano wyrok w sprawie rzekomego braku udostępnienia informacji publicznej przez Fundację „Lux Veritatis”.

Dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, oraz członek zarządu Fundacji „Lux Veritatis”, o. Jan Król CSsR, zostali uznani za niewinnych.  Natomiast dyrektor finansową Fundacji, Lidię Kochanowicz-Mańk, warszawski sąd skazał na karę trzech miesięcy więzienia w zawieszeniu.

O. Tadeusz Rydzyk  CSsR omawiając niesprawiedliwy wyrok podkreślił wysokie kompetencje Lidii Kochanowicz-Mańk i jej oddanie w pełnionej posłudze.

Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Dyrektor za to, co Pani robi bardzo kompetentnie, z niesamowitym oddaniem. Nie tylko my, w Radiu Maryja, ale i wielu ludzi w Polsce. To jest służba w ewangelizacji Polski i świata – powiedział Dyrektor Radia Maryja.

Wyjaśnił, że czwartkowy wyrok to kontynuacja ataków na katolickie media.

Odbieranie dobrego imienia, kłamstwa, oszczerstwa – działo się tak właściwie od początków istnienia Radia Maryja, chociaż się tego nie spodziewałem. Nagonka idzie ze strony liberalno-lewicowych mediów– podkreślił o. Tadeusz Rydzyk.

Redemptorysta zwrócił uwagę, że jeżeli będziemy trzymali się katolickiej nauki, a nie ją „rozwadniali”, to zawsze będziemy atakowani przez przeciwników prawd zawartych na kartach Ewangelii.

Ewangelizacja jest wpisana w posługę Radia Maryja i TV Trwam.  Wszystkie nasze przedsięwzięcia są czysto polskie i patriotyczne – wskazał kapłan.

Dyrektor „Katolickiego głosu w Twoim domu” nie ma wątpliwości, że wyrok w sprawie Fundacji „Lux Veritatis” jest sprawą polityczną.

– To jest sprawa polityczna. Widzimy, ile jest do zrobienia w Polsce, również w kwestii kształtowania sumień: żeby katolik był katolikiem, żeby Polak był Polakiem, myślał po polsku, po katolicku i działał. Jest bardzo dużo do zrobienia. Nasza posługa temu służy – kształtowaniu, formowaniu Polaków, katolików, narodu – zaznaczył Dyrektor Radia Maryja.

Sprawa sięga 2016 roku, kiedy Sieć Obywatelska Watchdog zażądała od Fundacji „Lux Veritatis” informacji na temat pozyskanych i wydanych środków publicznych. Fundacja przekazała takie dane, ale zdaniem Stowarzyszenia były one niekompletne i skierowała sprawę do sądu [więcej].

Całą rozmowę z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl