fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] Min. Z. Ziobro o atakach na warszawskie pomniki: To manifestacja zła, które kryje się za wielką kampanią zmiany naszej kultury

To manifestacja zła, które kryje się za całą, wielką kampanią zmiany rozmaitych środków naszej kultury, kultury europejskiej, ale też polskiego ducha. To jest jedna z akcji szeroko zakrojonego frontu, stąd mówienie o wojnie kultur nie jest przesadzone – akcentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w czwartkowym wydaniu „Rozmów niedokończonych” na antenie TV Trwam. Prokurator Generalny odniósł się w ten sposób do ataków na warszawskie pomniki, w tym na figurę Jezusa Chrystusa.

W nocy z wtorku na środę aktywiści LGBT dopuścili się profanacji figury Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Nałożyli na nią tęczową flagę, a na twarzy Pana Jezusa umieścili maskę z anarchistycznymi symbolami. W podobny sposób zostały potraktowane także inne stołeczne pomniki. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie w tej sprawie. [czytaj więcej] 

– To manifestacja zła, które kryje się za całą, wielką kampanią zmiany rozmaitych środków naszej kultury, kultury europejskiej, ale też polskiego ducha. To się dzieje. To jest jedna z akcji szeroko zakrojonego frontu, stąd mówienie o wojnie kultur nie jest przesadzone. Mamy do czynienia z zaplanowanym i zorganizowanym działaniem, które ma doprowadzić do tego, aby wartości, którym Polacy są wierni – które wyrastały z naszej wiekowej tradycji i były związane z chrześcijaństwem, z Kościołem katolickim, z rodziną, która też była ostoją wiary i polskości w czasach, kiedy nie było państwa na mapach – by to wszystko zniszczyć – akcentował Zbigniew Ziobro.

Gość TV Trwam wspomniał o istniejącej w Polsce zależności między wyznawanymi wartościami a popełnianiem przestępstw. Jak wskazał, w województwach, w których tradycja i wiara katolicka jest na bardzo wysokim poziomie, liczba przestępstw kryminalnych jest znacznie niższa.

– Czynienie religii czy rodziny, gdzie krzewiona jest miłość, gdzie człowiek uczy się właściwych relacji międzyludzkich, szacunku, odpowiedzialnymi za przemoc, za zło, jest czymś tak fałszywym i zakłamanym, że tylko i wyłącznie zainfekowany ideologią umysł może tego rodzaju teorie kupować. My – Solidarna Polska – nie godzimy się na to, aby dalej tego rodzaju rozwiązania prawne funkcjonowały w naszym kraju i na to pozwalały. Środowiska anarchistyczne, środowiska aktywistów LGBT czy aktywistów homoseksualnych, które atakują pomniki i dopuszczają się znieważenia uczuć religijnych, dostają pieniądze bezpośrednio z Unii Europejskiej i za te pieniądze szkolą swoich bojówkarzy – zaznaczył Prokurator Generalny.

Unijna komisarz ds. równości Helena Dalli poinformowała, że sześć polskich gmin, w których przyjęto Kartę Polskiej Rodziny oraz uchwały o „strefach wolnych od LGBT”, nie otrzyma europejskich funduszy na partnerstwo miast.      

– Dlatego, że w Karcie wskazują na potrzebę ochrony i wsparcia dla rodziny, a jednocześnie wyraziły pogląd, że chcą chronić rodzinę przed ideologią LGBT. (…) Piętnuje ich, a jednocześnie słowem nie zająknęła się – jestem pewien, że już nie zająknie się – na temat kryminalnych czynów i aktów wandali, którzy spod znaku tęczowej flagi dopuszczają się do profanacji i przestępstw, bo według nich, to jest tolerancja. Kiedy środowiska LGBT dopuszczają się aktów zgorszenia, agresji w stosunku do ludzi, którzy mają inny pogląd, inne wartości, których oni nie podzielają – to jest tolerancja. Ale kiedy samorządy chcą chronić wartości, z których wyrastała tożsamość Polski – wtedy jest nietolerancja i to trzeba karać – zwrócił uwagę minister sprawiedliwości.  

radiomaryja.pl

drukuj