fot. facebook.com/wojewodaCzarnek

[TYLKO U NAS] Min. P. Czarnek o priorytetach resortu edukacji i nauki: Wolność nauki, brak zgody na dyktaturę światopoglądu lewicowo-liberalnego i zdrowa nauka w szkołach podstawowych

Wolność nauki, brak zgody na dyktaturę światopoglądu lewicowo-liberalnego, która przejawiała się w częstych postępowaniach dyscyplinarnych w stosunku do naukowców, którzy wypowiadali się nie po myśli ideologów lewicowo-liberalnych, i zdrowa nauka w szkołach podstawowych – mówił o priorytetach Ministerstwa Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek, szef nowego resortu, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przedstawił priorytety funkcjonowania połączonych działów administracji rządowej. Podkreślił, że celem resortu jest przede wszystkim wykształcenie młodych pokoleń Polaków na prawych obywateli, którzy służą dobru wspólnemu.

– Wolność nauki, brak zgody na dyktaturę światopoglądu lewicowo-liberalnego, która przejawiała się w częstych postępowaniach dyscyplinarnych w stosunku do naukowców, którzy wypowiadali się nie po myśli ideologów lewicowo-liberalnych, i zdrowa nauka w szkołach podstawowych – wszystko w jednej całości, kompatybilne ze sobą i w ciągłym procesie nauczania naszych dzieci od przedszkola po uniwersytety – wskazał szef resortu edukacji i nauki.

Gość „Aktualności dnia” podkreślił, że zmiany w obszarach, które są dzisiaj negowane przez dużą część rodziców, będą następować w krótkim czasie. W tym kontekście mówił m.in. o działaniach organizacji LGBT, które próbują wprowadzić do szkół ideologię gender.

– Przedstawiciele rodziców będą naszymi partnerami na równi z przedstawicielami związków zawodowych, środowisk nauczycielskich i akademickich. Wszyscy tworzymy jedną, wspólną rodzinę polską.  Wątpliwości i obawy rodziców co do treści przekazywanych w szkołach są dzisiaj bardzo często zasadne. Do treści, które jednoznacznie podważają prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodne ze swoim światopoglądem. Jest to prawo konstytucyjne, które wynika z prawa naturalnego. Będzie to przedmiotem naszej wielkiej troski. Nie będziemy zwlekać z konkretnymi decyzjami – zapewnił prof. Przemysław Czarnek.

– Jakiekolwiek działania w szkołach, które wykraczałyby poza powszechnie obowiązujące prawo, będą konsekwentnie eliminowane. W tym celu będę ściśle współpracował z kuratorami oświaty w całej Polsce. Ich rola będzie wzmacniana po to, aby nadzór pedagogiczny w polskich szkołach dotyczył również incydentalnie występujących działań pozaprawnych – wkraczanie ideologów, seksedukatorów pod płaszczykiem współpracy organizacji pozarządowych ze szkołami. Absolutnie wszystko będzie ściśle sprawdzane. (…) Obowiązujące prawo będzie w krótkim czasie weryfikowane co do ewentualnych luk, które pozostawiałyby możliwość wkraczania do szkół treści ideologii, które absolutnie są niepożądane przez Polaków – zapowiedział.

Minister edukacji i nauki mówił także o zmianach dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli akademickich. Wspomniał, że „wszczynane są postępowania wyjaśniające czy wręcz postępowania odpowiedzialności dyscyplinarnej w stosunku do ludzi, którzy nie zgadzają się ze światopoglądem lewicowo-liberalnym”.

– To wpływa niszcząco na wolność poglądów i wolność nauki. Oprócz naukowców, którzy nie bali się i nie boją się mówić prawdy, którzy w sposób jasny artykułują swoje poglądy chrześcijańskie i patriotyczne, jest cała rzesza naukowców, którzy – ze względu na tego rodzaju szykany – odstępują od odważnego głoszenia prawdy. To niszczy polską naukę i polskie uczelnie. Dlatego będziemy szli w kierunku uwolnienia tego obszaru z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej. (…) To jest ewidentny przejaw dyktatury światopoglądu lewicowo-liberalnego, który pod płaszczykiem tolerancji jest kompletnie nietolerancyjny wobec tych, którzy kierują się wartościami chrześcijańskimi i patriotycznymi – akcentował rozmówca Radia Maryja.

Całą rozmowę z min. Przemysławem Czarnkiem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl