fot. PAP/Maciej Kulczyński

[TYLKO U NAS] Min. M. Gróbarczyk: Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną jest przygotowana z najwyższym poszanowaniem prawa

Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną jest przygotowana z najwyższym poszanowaniem prawa związanego z ochroną środowiska, ale jest także zgodna z całym procesem budowlanym, uzyskując pozwolenie na realizacje inwestycji oraz stosowne pozwolenia – poinformował minister Marek Gróbarczyk.

Ministerstwo gospodarki morskiej zapewnia, że budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną jest przygotowana z poszanowaniem prawa i zgodna z procesem budowlanym.

– Przede wszystkim trzeba przypomnieć, że budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną jest przygotowana z najwyższym poszanowaniem prawa związanego z ochroną środowiska, ale jest także zgodna z całym procesem budowlanym, uzyskując pozwolenie na realizację inwestycji oraz stosowne pozwolenia wynikające z tytułu raportu oddziaływania na środowisko oraz pozwolenia środowiskowego w ramach jej realizacji – powiedział minister Marek Gróbarczyk.

Doniesienia w sprawie prac przez Mierzeję Wiślaną opublikowało RMF24. Portal ustalił nieoficjalnie, że Komisja Europejska może złożyć pozew do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie przekopu Mierzei. Z artykułu wynika, że chodzi o niezgodność specustawy z przepisami unijnymi, które m.in. gwarantują obywatelom prawo zaskarżenia do sądów projektów inwestycyjnych.

– Nie komentujemy nieoficjalnych doniesień w ramach niejednokrotnie fake newsów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że inwestycja jest tak komentowana czy przygotowywana w ramach pewnych antagonizmów strony przede wszystkim wschodniej, która to powoduje tworzenie wszelkiego rodzaju nieprawdziwych newsów – wskazał minister.

Na wątpliwości KE polskie władze przesłały odpowiedzi w ubiegłym roku. Przeprowadzono też szereg rozmów.

– Jesteśmy cały czas otwarci na dialog z Komisją Europejską i wykonamy wszystkie zobowiązania, które zostaną pomiędzy nami zawarte, ale z jednym zastrzeżeniem odnośnie ingerencji strony rosyjskiej, która ma żywotni interes w tym, żeby zablokować tę inwestycję – podsumował Marek Gróbarczyk.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl