Sejmowa Komisja Gospodarki Morskiej obraduje w Szczecinie

W Szczecinie trwa wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Posłowie chcą otrzymać informacje na temat sytuacji portów i stoczni zachodniego wybrzeża oraz tego jak funkcjonuje Gazoport w Świnoujściu.

Informacje przedstawią minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. O szczegółach mówi poseł Dorota Arciszewska–Mielewczyk, przewodnicząca sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Po wyjazdowym posiedzeniu komisji w Gdyni, czas na posiedzenie zjazdowe na zachodnim wybrzeżu. Bowiem mamy tutaj ważne dla gospodarki morskiej porty. Interesuje nas sytuacja w portach i stoczniach, jak również dojazd od strony lądowej, czyli dostępność do portów tak, jak to czyniliśmy w Gdyni. Będziemy także zapoznawać się z informacją dotyczącą gazoportu. Będzie oczywiście obecny pan minister i osoby, które reprezentują Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, posłowie i zaproszeni goście – mówi poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Polityk dodała, że posiedzenia komisji są także poświęcone aspektom społecznym związanym m.in. z warunkami zatrudnienia i pracy.

RIRM

drukuj