fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] M. Wójcik: To są najważniejsze wybory od 30 lat

To są najważniejsze wybory od 30 lat. Albo będziemy dalej reformowali państwo, albo wracamy do tego, co było – podkreślił we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

W XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie wprowadzono organizację „tęczowych piątków”. Jak poinformował „Nasz Dziennik”, decyzja zapadła wbrew rodzicom.

– Jeżeli mamy dyskutować o systemie edukacji w kontekście tego typu ideologii, musimy pamiętać o pierwszeństwie praw rodziców. (…) Rodzice natychmiast się oburzyli. Nie ma zgody na tego typu rzeczy. Nie może być sytuacji, że to wszystko dzieje się poza rodzicami – zaznaczył minister Michał Wójcik.

Wiceminister sprawiedliwości zwrócił uwagę, że „rodzina sama w sobie jest wielką wartością, dzisiaj atakowaną w różnych polach”.

– Obserwuję różnego rodzaju problemy, gdzie w tle pozostają dzieci. Wszystko zaczęło się od wdrażania ideologii, tego typu programów. Potem zaczęto dyskutować na temat aborcji, eutanazji. Po kolei w społeczeństwie dyskutowało się i wdrażało się poprzez przepisy różnego rodzaju rozwiązania. (…) Zaczynało się od delikatnych form próby przemycania do programów edukacyjnych, a kończyło się na tym, że tak naprawdę całe podwaliny państwa były podcinane – podkreślił gość Radia Maryja.

Wiceminister Michał Wójcik poruszył kwestię zbliżających się wyborów parlamentarnych, mówiąc, że „są one niezwykle ważne. Za kilka dni będziemy decydowali o Polsce, o tym, jaka będzie w przyszłości”.

– To są najważniejsze wybory od 30 lat. (…) Problemy ideologii to jedna rzecz, ale jest też chociażby kwestia wymiaru sprawiedliwości. Mieliśmy okazję ostatnio słyszeć taśmy z jednym z polityków Platformy Obywatelskiej, dlaczego oni próbowali walczyć o to, żeby do reform nie dopuścić. (…) To są wybory kluczowe. Albo będziemy dalej reformowali państwo, albo wracamy do tego, co było. A co było, to każdy z nas pamięta. To był m.in. sędzia, który chciał ustalać sobie terminy z przedstawicielami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów od pana Tuska, żeby sobie przeglądano akta, terminy spraw. Nie było konfiskaty rozszerzonej, którą wprowadziliśmy, żeby pogonić przestępców, którzy tak naprawdę nas grabili, sprawy VAT-owskie, gdzie wyprowadzono setki miliardów naszych pieniędzy, mafia lekowa – ona sobie znakomicie żyła przez lata. Odpowiedzialność za to ponoszą nasi polityczni przeciwnicy – mówił polityk.

– Jeszcze wiele rzeczy jest do zrobienia i mam tego świadomość, ale naprawdę wiele się zmieniło. Zobaczmy na kwestie infrastrukturalne czy kwestie wynagrodzeń – dodał.

Cała rozmowa z wiceministrem Michałem Wójcikiem dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl