PAP/EPA

Janusz Wojciechowski unijnym komisarzem

Janusz Wojciechowski będzie unijnym komisarzem do spraw rolnictwa. Jego kandydatura została zaakceptowana przez Parlament Europejski. We wtorek odbyło się drugie wysłuchanie polskiego polityka.

Podczas wtorkowego wysłuchania kandydat Polski na unijnego komisarza mówił o obronie wysokich wydatków na rolnictwo, redukcji biurokracji oraz o wzmocnieniu pozycji europejskiego rolnictwa na rynkach światowych.

– Będę bronił silnego i odpowiedniego budżetu na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, żeby tworzyć tam miejsca pracy, żeby zapewnić godne warunki życia. Wspólna Polityka Rolna wymaga uproszczenia i harmonizacji. Będę proponował i popierał ograniczanie biurokracji uciążliwej dla rolników – oświadczył Janusz Wojciechowski.

Kandydat Polski na unijnego komisarza w swojej wypowiedzi odniósł się także do zrównania dopłat rolnych. Jak zapewniał, jest to realne.

– Jesteśmy na dobrej drodze do wyrównania dopłat między państwami i między rolnikami w obrębie państw. Zrobię wszystko, żeby to się stało jak najszybciej. Nierówność dopłat to jest bolesny problem dla rolników w wielu krajach, w szczególności w krajach Europy Środkowej i Wschodniej – zaznaczył Janusz Wojciechowski.

TV Trwam News

drukuj