fot. PAP/Rafał Guz

UE/ Nieoficjalnie: przesłuchanie J. Wojciechowskiego 1 października

Przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego przed komisją ds. rolnych Parlamentu Europejskiego zaplanowano na wtorek 1 października – wynika ze wstępnego harmonogramu.

Jeśli taki plan zostałby utrzymany, Polak byłby jednym z pierwszych kandydatów, którzy będą odpowiadać na pytania eurodeputowanych.

Przesłuchania mają się zacząć w poniedziałek 30 września w Brukseli i zakończyć nieco ponad tydzień później, 8 października. W ciągu jednego dnia deputowani mają spotykać się nawet z sześcioma kandydatami.

W czwartek konferencja przewodniczących europarlamentu ma rozmawiać na temat harmonogramu z przyszłą szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Wówczas oczekiwana jest ostateczna decyzja w sprawie harmonogramu.

Po przesłuchaniach koordynatorzy grup politycznych będą decydować o pozytywnej lub negatywnej ocenie kandydatów. Później 23 października w Strasburgu Parlament Europejski będzie głosował na sesji plenarnej nad poparciem dla całej Komisji Europejskiej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl