fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] M. Małecki o anulowanym głosowaniu ws. członków KRS: Myślę, że chyba nie ma posłów na sali, którzy chcieliby, żeby o decyzjach polskiego parlamentu decydowały błędy techniczne

Oczywistym jest, że wynik wyborów będzie taki, jak układa się większość sejmowa. Myślę, że chyba nie ma posłów na sali, którzy chcieliby, żeby o decyzjach polskiego parlamentu, strategicznych dla blisko 40-milionowego narodu w centrum Europy, decydowały błędy techniczne. Ten system funkcjonuje w Sejmie od blisko 20 lat. Już nie przystaje do obecnych warunków technicznych – zauważył Maciej Małecki, poseł PiS, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Głosowanie w sprawie wyboru nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa miało burzliwy przebieg. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek anulowała głosowanie i zdecydowała, że będzie ono powtórzone. Lewica skierowała w tej sprawie wniosek do prokuratury.

– Marszałek Witek postąpiła w jedyny słuszny sposób. Co więcej, kilka minut wcześniej w taki sam sposób przerwała, anulowała głosowanie po tym, kiedy problemy techniczne zgłosił poseł Szczerba z Platformy Obywatelskiej. (…) Nikt z nas, z Prawa i Sprawiedliwości, nie zgłaszał wobec tego żadnych pretensji. Było oczywiste, jaki jest rozkład sił na sali – zauważył Maciej Małecki.

Poseł PiS opowiedział o okolicznościach anulowania głosowania w sprawie wyboru członków KRS przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

– Wokół mnie, z różnych stron na sali padały głosy: „nie działa”, „jest problem”, „wstrzymajcie głosowanie”. Marszałek Sejmu widziała, co działo się na sali – niezwłocznie zatrzymała to głosowanie i zostało to powtórzone następnym razem, kiedy problemy techniczne zostały usunięte. (…) Prawo i Sprawiedliwość nie wygrało tego spornego, zgłaszanego przez opozycję głosowania jednym czy dwoma głosami, ale blisko 40 głosów więcej było na wszystkich kandydatów, których my popieraliśmy – zaznaczył rozmówca Radia Maryja.

Zdaniem polityka zachowanie opozycji w tej sprawie ma na celu zwrócenie uwagi na jej obecność w Sejmie i kreowanie w świadomości opinii publicznej politycznego kryzysu.

– Wolelibyśmy, żeby opozycja zaznaczała swoją pracę i swoją obecność dobrymi projektami ustaw i dobrą pracą dla Polaków, a nie próbowała zwracać uwagę na swoją obecność poprzez rozdmuchiwanie, pompowanie problemów technicznych i przedstawianie ich jako kryzysu politycznego. Bieganie do prokuratury z taką sprawą – słabe – stwierdził Maciej Małecki.

– Patrząc oczami podejrzliwej opozycji – po co marszałek Witek miałaby przerywać głosowanie w interesie Prawa i Sprawiedliwości? Kto ma większość w Sejmie? Prawo i Sprawiedliwość. Kto miał większość na sali w tym momencie? Prawo i Sprawiedliwość. Oczywistym jest, że wynik wyborów będzie taki, jak układa się większość sejmowa. Myślę, że chyba nie ma posłów na sali, którzy chcieliby, żeby o decyzjach polskiego parlamentu, strategicznych dla blisko 40-milionowego narodu w centrum Europy, decydowały błędy techniczne. Ten system funkcjonuje w Sejmie od blisko 20 lat. Już nie przystaje do obecnych warunków technicznych – dodał.

Magdalena Biejat z Lewicy Razem została wybrana na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Nowo wybrana przewodnicząca popiera tzw. aborcję do 12. tygodnia życia dziecka, finansowanie in vitro ze środków publicznych oraz zniesienie klauzuli sumienia dla lekarzy i pielęgniarek.

– Rozdział miejsc w komisjach sejmowych, w prezydium Sejmu jest wypadkową pewnych parytetów. (…) Ta kandydatura, postać tej pani na czele komisji ds. rodziny nie podoba mi się i wypowiedzi Magdaleny Biejat stoją w sprzeczności z funkcją, jaką pełni. Deklaracje o tym, że homoseksualiści powinni adoptować dzieci poniekąd dyskwalifikują ją jako szefa komisji ds. rodziny. Ta osoba powinna też sobie zadać pytanie, czy stoi na czele komisji ds. rodziny czy też na czele komisji eksperymentów nad rodziną – akcentował poseł.

Maciej Małecki podkreślił, że podejście Prawa i Sprawiedliwości do kwestii związanych z rodziną nie ulega żadnym zmianom.

– W Prawie i Sprawiedliwości nic nie zmienia się w zakresie podejścia do rodziny. My chronimy rodzinę i patrzymy na rodzinę jako na związek mamy i taty – kobiety i mężczyzny – oraz dzieci. Rodzina jest pod ochroną polskiej konstytucji, o czym opozycja strojąca się w piórka obrońców konstytucji tak często zapomina. Nie ma zgody na żadne eksperymenty w zakresie rodziny. Myślę, że każdy, nawet średnio zorientowany, obserwator sceny politycznej i życia publicznego nie ma co do tego wątpliwości, że Prawo i Sprawiedliwość broni rodziny i żadne ugrupowanie, żaden rząd nie zrobił tak wiele dla rodziny, jak Prawo i Sprawiedliwość – zapewnił gość „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z posłem Maciejem Małeckim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl