fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] M. Korzekwa-Kaliszuk: Sprawa wokół Michała Sz. to kolejny przykład manipulacji, która polega na kreowaniu „męczenników” lewicowych ideologii

Poprzez relacje niektórych mediów wielu Polaków nie zrozumiało dokładnie sprawy Michała Sz. oraz związanych z nią protestów. Media kreują z tej osoby lewicowego męczennika, który niesprawiedliwie trafił do aresztu. Jest to bardzo groźna sytuacja, która dzieje się na naszych oczach. Jednocześnie próbuje się doprowadzić do sytuacji, gdzie obrażanie katolików i profanowanie świętych symboli miałoby być powszechnie akceptowalne – mówiła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, psycholog i prawnik, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

7 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie doszło do protestu w związku z aresztowaniem aktywisty Michała Sz., podającego się za kobietę, oskarżonego o pobicie. Po ogłoszeniu decyzji sądu o dwumiesięcznym areszcie dla mężczyzny, lewicowi aktywiści wyszli na ulice.

– Jeśli ktoś oburza się, że organy państwa reagują na to, że ścigają osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa, na które istnieją oczywiste dowody, to mamy duży problem ideologiczny – powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Zdaniem gościa programu „Polski punkt widzenia”, za sprawą niektórych mediów wielu Polaków nie zrozumiało dokładnie sprawy Michała Sz. oraz związanych z nią protestów.

– Media kreują z tej osoby lewicowego męczennika, który niesprawiedliwie trafił do aresztu. Jest to bardzo groźna sytuacja, która dzieje się na naszych oczach – zauważyła psycholog.

W ostatnim czasie obserwujemy atak na Polską Policję ze strony lewicowych polityków, którzy twierdzą, że służby dopuściły się nadużycia siły względem zatrzymanego. [czytaj więcej] 

– W tej sytuacji można stwierdzić, że policja nie dopuściła się żadnych nadużyć względem aktywisty – zaznaczyła gość programu.

Według Magdaleny Korzekwy-Kaliszuk „jest to kolejny przykład manipulacji, która polega na kreowaniu „męczenników lewicowych ideologii”. Odniosła się do obecnego trendu, który polega na tym, że osoby działające w imię lewicowych ideologii są traktowane jako nietykalne. Często nie można ich aresztować nawet za podejrzenie pobicia człowieka.

– Niestety, takich standardów nie ma już wobec katolików. Próbuje się doprowadzić do sytuacji, gdzie obrażanie katolików i profanowanie świętych symboli miałoby być powszechnie akceptowalne – stwierdziła psycholog.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk odniosła się również do konwencji stambulskiej, która trafiła do Trybunału Konstytucyjnego w celu zbadania jej zgodności z polską konstytucją.

– Obawiam  się, że los tej konwencji będzie taki, jak los wniosku grupy posłów o to, aby stwierdzić niekonstytucyjność przesłanki eugenicznej. Obawiam się, że sprawa zostanie zamrożona na długie lata – powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

radiomaryja.pl

drukuj