fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] M. Błaszczak nt. LGBT: Próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków

Jeśli ktoś próbuje Polakom narzucić coś, co normalne nie jest, to wtedy spotyka się z oporem – mówił, odnosząc się do promowania przez miasto Poznań środowisk LGBT, szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Minister był gościem niedzielnych „Rozmów niedokończonych” w Telewizji Trwam.

Polityk zwrócił uwagę, że samorządy „mają zajmować się chodnikami, wodociągami, kanalizacją”, tymczasem okazuje się, że niektóre z nich „zajmują się na przykład ideologią”. Oczywiście to wszystko zależy od włodarza danego miasta – dodał.

W Poznaniu mieliśmy teraz do czynienia z takim zdarzeniem, że (odbyła się – red.) kolejna parada sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków obywatelskich na innych – mówił minister.

Jak ocenił, „w Poznaniu ważne było to, że sami motorniczy tramwajów nie zgodzili się na to, żeby ich tramwaje były z flagami tęczowymi”.

To świadczy o tym, że jednak w narodzie polskim jest pewność tego, że to wszystko, co jest skonstruowane po Bożemu, to jest normalne. A jeżeli ktoś próbuje nam narzucić coś, co normalne nie jest, to wtedy spotyka się z oporem – powiedział Mariusz Błaszczak.

Zdaniem ministra takie i podobne postawy niektórych włodarzy to „traktowanie miasta jak folwarku”.

RIRM

drukuj