fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] L. Kochanowicz-Mańk: Pamiętajmy o tym, żeby wesprzeć Fundację „Nasza Przyszłość” tym jednym procentem, żebyśmy mogli dobrze spożytkować nasz podatek

Mamy trochę czasu, ale płynie on szybko, więc myślę, że musimy starać się, żeby te rozliczenia wykonać jak najszybciej i oczywiście pamiętając o tym, żeby wesprzeć Fundację „Nasza Przyszłość” tym jednym procentem, żebyśmy mogli – tak jak i w ubiegłych latach – prawidłowo, dobrze spożytkować nasz podatek. Oczywiście mamy bardzo bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży, bo to jest taka grupa społeczna, która jest dla nas wszystkich bardzo ważna – wskazała Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Lidia Kochanowicz-Mańk poinformowała, że rząd przesunął ostateczny termin rozliczenia podatkowego. Oznacza to, że cały czas jest możliwość wsparcia Fundacji „Nasza Przyszłość” właśnie jednym procentem z podatku.

– Obecnie w specustawie wprowadzono zapis, że rozliczenie podatkowe za 2019 rok oraz możliwość przekazania 1 procenta na rzecz organizacji pożytku publicznego zostaje przesunięta do 1 czerwca bieżącego roku. Dotyczy to zarówno osób, które wypełniają PIT-y z tytułu wynagrodzenia i innych tytułów, czyli tych czynnych zawodowo, jak również  dotyczy to tego PIT-u, który jest wypełniany przez tych, którzy otrzymują emerytury i renty – wskazała dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

Z uwagi na obecną sytuację polski rząd przedłużył możliwość rozliczenia jednego procenta podatku – przypomniała.

– Mamy trochę czasu, ale płynie on szybko, więc myślę, że musimy starać się, żeby te rozliczenia wykonać jak najszybciej i oczywiście pamiętając o tym, żeby wesprzeć Fundację „Nasza Przyszłość” tym jednym procentem, żebyśmy mogli – tak jak i w ubiegłych latach – prawidłowo, dobrze spożytkować nasz podatek. Oczywiście mamy bardzo bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży, bo to jest taka grupa społeczna, która jest dla nas wszystkich bardzo ważna, bo to oni będą nas zastępować jako to nowe pokolenie w kolejnych latach, więc po prostu to wychowanie młodych ludzi w duchu wartości katolickich i tradycji patriotycznej jest niezwykle ważne, więc gro środków z tego jednego procenta przeznaczamy właśnie na ten cel – powiedziała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Wspieramy oczywiście również studentów – zaznaczyła dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

– Żeby oni też mogli prawidłowo kształtować siebie i swoje wartości. Realizujemy warsztaty dziennikarskie dla dzieci i młodzieży. Uczymy, jak poznawać takie właśnie podstawowe zakłamania pokazywane przez media, żeby oni potrafili rozróżnić prawdę od kłamstwa, bo to wtedy pomaga prawidłowo podejmować decyzję. Wspieramy też teatr studencki, organizujemy festiwal piosenki dla dzieci i młodzieży właśnie po to, żeby kultywować tę polskość i tradycję. Na to wszystko środki idą – podsumowała gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Lidii Kochanowicz-Mańk można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj