fot. WSKSiM

Wesprzyj katolicką młodzież – przekaż 1 proc. podatku

Przekazując jeden procent z podatku można uczynić bardzo wiele dobra i wesprzeć szczytny cel. Wraz z początkiem roku rozliczamy się z Urzędem Skarbowym. Istnieje możliwość wsparcia jednym procentem podatku organizacji pożytku publicznego – taką jest, np. Fundacja Nasza Przyszłość.

W ubiegłym roku Fundacja środki te przeznaczyła na edukację i patriotyczne wychowanie młodzieży. Do przekazywania 1 proc. podatku – zachęca o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Bardzo prosimy o ten 1 proc. na edukację, na wychowanie dzieci i młodzieży w duchu katolickim, w myśl cywilizacji łacińskiej i w duchu polskim. Dotąd zrobiliśmy już wiele i jeszcze będziemy przedsiębrać kolejne sprawy, m.in. stypendia dla studentów – oczywiście takich, którzy starają się, a nie są zasobni czy może nawet są biedni, co ukrywają. Pomagamy w warsztatach dla młodzieży. Ponad 30 tys. młodzieży wzięło udział w warsztatach „Zrozumieć media” czy „Nowe widnokręgi”. W tej chwili jest nagrywany także film – a to kosztowna rzecz. To profesjonalny film o bł. Karolinie Kózkównie. Chcemy, żeby realizacja zakończyła się przed Światowymi Dniami Młodzieży – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Jak można pomóc? Na stronach internetowych Fundacji Nasza Przyszłość oraz Radia Maryja, TV Trwam i Fundacji Lux Veritatis jest zamieszczony link z aktywnymi drukami do wypełnienia PIT-ów. Wpisano na nich już numer KRS Fundacji, co ułatwi wypełnienie deklaracji. Termin rozliczenia się z fiskusem mija 30 kwietnia.

RIRM

drukuj