1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość

Wypełniając odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym PIT za rok 2014 należy wpisać numer KRS 0000091141 oraz kwotę 1% podatku – poinformował na antenie Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja. Dodał, że wkrótce przekazany zostanie oficjalny wzór deklaracji PIT za 2014 rok.

Przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na Fundację Nasza Przyszłość jest możliwe dzięki uzyskaniu przez nią statusu organizacji pożytku publicznego.

„Jest to szansa na ewangelizację i czynienie wielkiego dobra”– powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor Radia Maryja wyjaśnił, że zadeklarowane środki zostaną przekazane zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie i będą wykorzystywane głównie na edukację.

– Proszę zwrócić uwagę – będą przekazane w szczególności na naukę, szkolnictwo wyższe, edukację, oświatę i wychowanie oraz na upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości i rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej wśród dzieci i młodzieży – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja zachęcał wszystkich do wspierania Fundacji Nasza Przyszłość. Apelował o to do Biur i Kół Radia Maryja, a także biur poselskich i senatorskich.

Możemy uczynić bardzo wiele dobra, wielkiego dobra, dla poszczególnych ludzi, rodzin, narodu, Ojczyzny. (…) Zauważmy – nikt nie daje z pieniędzy, które otrzymuje, ale z podatku, który i tak płaci państwo; także renciści, emeryci i ci, którzy dostają pensję. (…) Proszę o zapamiętanie i przekazanie innym – apelował o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość będzie można odpisać najwcześniej w styczniu 2015 r. W tym celu podatnik powinien wypełnić tzw. PIT za 2014 rok, wpisać numer KRS itd. oraz kwotę 1% podatku.

 

Instrukcja wypełnienia formularza PIT-37 za 2014 rok dla emerytów lub rencistów
Punkty pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych PIT
program PIT
rozmowy-nied.
drukuj