fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] L. Kochanowicz-Mańk: Ci, którzy są w Sejmie i nas reprezentują, powinni być elitą naszego społeczeństwa

Ci, którzy są w Sejmie i nas reprezentują, powinni być elitą naszego społeczeństwa. Trudno było mi dzisiaj odnieść się do tego, że rzeczywiście to jest elita, bo jednak poziom powinien być zupełnie inny i o wiele wyższy – mówiła Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis” w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Dyrektor finansowa Fundacji „Lux Veritatis” Lidia Kochanowicz-Mańk była bezpośrednim świadkiem dzisiejszego zachowania posłów podczas wygłaszania expose przez premiera Mateusza Morawieckiego.

– Było to dla mnie z jednej strony miłe doświadczenie, ale z drugiej dosyć trudne dlatego, że rzeczywiście miałam okazję obserwować posłów, którzy przysłuchiwali się temu expose i powiem, że to doświadczenie było rzeczywiście bardzo trudne. Bardzo wielu posłów zachowywało się w sposób nieparlamentarny, to znaczy nieuważnie słuchali tego, o czym mówi premier i przeszkadzali podczas wygłaszania expose – mówiła.

Były jakieś krzyki na sali, jakieś spacery – dodała Lidia Kochanowicz-Mańk.

– To wszystko rozpraszało uwagę tych, którzy chcieli słuchać, ale rzeczywiście to zachowanie wielu posłów było takie nieparlamentarne. Tak sobie pomyślałam, że oczywiście różnią nas poglądy, bo każdy z nas, którzy głosowali na danego posła, mogą się różnić poglądami, natomiast myślę, że wszyscy powinniśmy jednak od naszych posłów wymagać pewnej kultury osobistej i godnego zachowania w Sejmie. Niezależnie od tego kto w tym Sejmie jest, kogo wybraliśmy, jest to reprezentacja nas Polaków w tak ważnym miejscu – powiedziała dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

Zdaniem dyrektor Lidii Kochanowicz-Mańk wymaganie od posłów kultury w zachowaniu jest dobrym początkiem nad pracą nad ich całościową kulturą.

– Myślę, że to byłby dobry początek takiej pracy nad kulturą posłów w Sejmie. My jako wyborcy możemy bardzo wiele zrobić w tym kierunku, bo rzeczywiście może nas wiele dzielić, ale teoretycznie ci, którzy są tam w Sejmie i nas reprezentują, powinni być elitą naszego społeczeństwa. Trudno było mi dzisiaj odnieść się do tego, że rzeczywiście to jest elita, bo jednak poziom powinien być zupełnie inny i o wiele wyższy. Myślę, że my wyborcy mamy prawo żądać tego od tych posłów, żeby oni godnie nas reprezentowali w Sejmie – podsumowała gość „Aktualności dnia”.

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu trwa akcja modlitewna w intencji posłów i senatorów. Aby włączyć się w modlitewną akcję, wystarczy zadzwonić pod numer 693-168-247.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Lidii Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowej Fundacji „Lux Veritatis”, można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj