fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] L. Kochanowicz-Mańk: Walka, którą prowadzi z Fundacją Lux Veritatis Stowarzyszenie Watchdog Polska, jest dla tej organizacji źródłem dochodu

Dla mnie sprawa jest oczywista. Jedyną instytucją, która jest zainteresowana, aby wytoczyć proces, jest Stowarzyszenie Watchdog Polska, ponieważ w ten sposób uzyskuje wymierne korzyści finansowe ze sprawy. Jeden ze świadków, który prześledził strony internetowe Stowarzyszenia Watchdog Polska, powiedział jasno, że kampania Stowarzyszenia Watchdog Polska (o przekazaniu 1 proc. podatku dochodowego) oparta jest na wizerunku o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja – powiedziała Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Nie ustają ataki Stowarzyszenia Watchdog Polska na Fundację Lux Veritatis. Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli w czwartek odbyła się kolejna rozprawa przeciwko zarządowi Fundacji Lux Veritatis.

– Subsydiarny akt oskarżenia dotyczy osobiście poszczególnych członków zarządu. W subsydiarnym akcie oskarżenia, opartym na rzekomym nieudzieleniu informacji publicznej Stowarzyszeniu Watchdog Polska, chodzi również o to, że poszczególni członkowie zarządu Fundacji Lux Veritatis uzyskali z tego tytułu korzyść finansową lub osobistą, współdziałając i nakłaniając podległych sobie pracowników do nieudzielenia informacji publicznej. Sprawa karna dotyczy właśnie tych kwestii – wskazała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Od początku istnienia Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe są nieustanie atakowane przez środowiska liberalno-lewicowe.

– Dlaczego o tym mówię? Podczas czwartkowej rozprawy sądowej obrońcy Fundacji Lux Veritatis zadali pytania prezesowi Stowarzyszenia Watchdog Polska, na które musiał on odpowiedzieć. Kwestie te dotyczyły tego, czy w momencie składania subsydiarnego aktu oskarżenia prezes Stowarzyszenia Watchdog Polska miał jakąkolwiek informację, że poszczególni członkowie zarządu Fundacji Lux Veritatis działali wspólnie, żeby nie udzielić żadnych informacji, a także, czy uzyskali z tego tytułu jakąkolwiek korzyść osobistą lub majątkową – poinformowała dyrektor finansowy.

Lidia Kochanowicz-Mańk zwróciła uwagę, że prezes Stowarzyszenia Watchdog Polska nie posiadał informacji o rzekomej zmowie zarządu Fundacji Lux Veritatis.

– Odpowiedź prezesa Stowarzyszenia Watchdog Polska, który złożył subsydiarny akt oskarżenia, brzmiała: „Nie. Nie miałem i nie mam takiej informacji, żeby te osoby popełniły takie czyny”. To wczoraj padło przed sądem i zostało zaprotokołowane. Jest także nagranie z tej rozprawy. W związku z tym, siedząc na ławie oskarżonych, patrzyłam na to, co dzieje się w sądzie i pomyślałam, że jeżeli dziś prezes Stowarzyszenia Watchdog Polska przyznaje, że nie miał wskazanych informacji, to na jakiej podstawie składa akt oskarżenia – podkreśliła.

Stowarzyszenie Watchdog Polska, wykorzystując m.in. wizerunek o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja, zachęcając do wpłat na swoje konto.

– Dla mnie sprawa jest oczywista. Jedyną instytucją, która jest zainteresowana, aby wytoczyć proces, jest Stowarzyszenie Watchdog Polska, ponieważ w ten sposób uzyskuje wymierne korzyści finansowe ze sprawy. Jeden ze świadków, który prześledził strony internetowe Stowarzyszenia Watchdog Polska, powiedział jasno, że kampania Stowarzyszenia Watchdog Polska (o przekazaniu 1 proc. podatku dochodowego) oparta jest na wizerunku o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja – akcentowała gość audycji.

– Co się w tym momencie dzieje? Wpływy Stowarzyszenia Watchdog Polska z 1 proc. wzrastają o 100 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Wydaje mi się, że walka, którą prowadzi z Fundacją Lux Veritatis Stowarzyszenie Watchdog Polska, jest dla tej organizacji źródłem dochodu – dodała.

źródło: https://siecobywatelska.pl/

Zdaniem Lidii Kochanowicz-Mańk, Stowarzyszenie Watchdog Polska będzie przeciągało sprawę subsydiarnego aktu oskarżenia, aby czerpać z tego korzyści finansowe.

– Podczas czwartkowej rozprawy sądowej jeden ze świadków, zauważył, że Stowarzyszenie Watchdog Polska z 1 proc. finansuje wynagrodzenia dla prezesa, radcy prawnego i pracowników. 1 proc. jest im potrzebny tylko po to, aby ci ludzie mogli sobie dobrze funkcjonować, dobrze żyć  – zaznaczyła dyrektor finansowy.

Rodzina Radia Maryja solidaryzuje się i jednoczy, aby wspierać Fundację Lux Veritatis w trudnym czasie.

– Dziękuję całej Rodzinie Radia Maryja, która wspiera nas w tym trudnym czasie. Podczas czwartkowej rozprawy, siedząc na ławie oskarżonych, czułam ogromną wdzięczność i siłę, że przed drzwiami sądu stoi Rodzina Radia Maryja i się modli. To dawało mi wczoraj ogromną siłę i poczucie bezpieczeństwa. Zrozumiałam, że tylko dzięki modlitwie Rodziny Radia Maryja wszyscy możemy czuć się bezpiecznie – powiedziała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Całą rozmowę z Lidią Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis można odsłuchać [tutaj].

Więcej informacji o bezpodstawnych zarzutach Stowarzyszenia Watchdog Polska wobec Fundacji Lux Veritatis można znaleźć [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj