fot. PAP/Maciej Kulczyński

[TYLKO U NAS] Ks. prof. W. Cisło o ocenzurowaniu przez Facebooka kampanii PKWP w obronie cierpiących kobiet: Prawdopodobnie radykalnym organizacjom islamskim nie spodobało się to, że poruszamy problem porywania chrześcijańskich kobiet

Prawdopodobnie radykalnym organizacjom islamskim nie spodobało się to, że poruszamy problem porywania chrześcijańskich kobiet. Są to nasze przypuszczenia, ponieważ nie ma żadnego formalnego odniesienia, jakie procedury i prawa zostały naruszone – podkreślił ks. prof. Waldemar Cisło, przewodniczący polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Pod koniec 2021 roku brytyjskie biuro Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zapoczątkowało kampanię sprzeciwiającą się przemocy seksualnej wobec chrześcijanek, do której nagminnie dochodzi w krajach muzułmańskich. W ramach akcji powstała petycja, a także raport „Usłysz jej płacz”. Kampania miała zostać nagłośniona na całym świecie, jednak Facebook ograniczył jej zasięg, blokując promocję petycji w obronie chrześcijanek.

– Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie nagłaśnia bardzo trudną sytuację przeważnie biednych katolickich rodzin, które tracą swoje dzieci. Młode dziewczyny są porywane i na siłę wydawane za mąż. Słyszeliśmy o głośnym przykładzie z Nigerii, gdzie Boko Haram porwało 300 uczennic. Szybko je wywieziono z tego terenu i na siłę wydawano za mąż za muzułmanów. W Egipcie to nieszczęście spotyka ok. 800 dziewcząt rocznie – wyjaśnił gość Radio Maryja.

Jest to ogromna tragedia, ponieważ często porwane dziewczyny spędzają całe swoje życie z oprawcami. Przewodniczący polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przypomniał również sytuację, gdy Mosul był opanowany przez tzw. Państwo Islamskie.

– Mieliśmy do czynienia ze sprzedażą  jazydek i chrześcijanek. Na rynku w Mosulu kobiety miały kartki na szyi z ceną 50 lub 70 dolarów. Najmłodsza dziewczynka wykupiona z niewoli seksualnej tzw. Państwa Islamskiego miała 6 lat. To jest problem, który chcieliśmy poruszyć – poinformował ks. prof. Waldemar Cisło.

Duchowny podkreślił, że media społecznościowe nie uzasadniły swojej decyzji dotyczącej blokowania kampanii PKWP.

– Prawdopodobnie radykalnym organizacjom islamskim nie spodobało się to, że poruszamy problem porywania chrześcijańskich kobiet. Są to nasze przypuszczenia, ponieważ nie ma żadnego formalnego odniesienia, jakie procedury i prawa zostały naruszone – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Ks. prof. Waldemar Cisło zwrócił uwagę, że nakładanie cenzury na ośrodki, które bronią podstawowych  praw człowieka, jest poważnym zagrożeniem dla wolności słowa i obrony najważniejszych wartości.

– Coraz częściej dochodzi do cenzury. Widzimy to na przykładzie pani komisarz do spraw równości w Unii Europejskiej, która zachęcała do wymazywania ze słownika takich haseł, jak święta Bożego Narodzenia i Matka Boża. Może wydawać się, że była to niewinna propozycja, jednak może doprowadzić to do poważnych konsekwencji, jeśli nie będziemy reagować (…). W mediach trwa walka z Kościołem. Jeśli nie będziemy mieć dziś takiej „odtrutki”, jak Radio Maryja i TV Trwam, będziemy skazani na powolne zatruwanie informacjami atakującymi Kościół katolicki – wyjaśnił przewodniczący polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Kapłan odniósł się również do uroczystości Objawienia Pańskiego. W tym dniu szczególnie pamiętamy o misjonarzach i misjonarkach.

– To dobra okazja, by podziękować tym, którzy pomagają misjonarzom posługującym w wielu miejscach na świecie (…). Często posługa misjonarzy jest niebezpieczna. Pamiętam, jak w Republice Środkowoafrykańskiej trwały zamieszki i w związku z tym ewakuowano misjonarzy, jednak wielu z nich pozostało na własną odpowiedzialność. Misjonarze mówili, że nie mogą się ewakuować, pozostawiając swoich wiernych i podopiecznych. To piękne świadectwa. W ubiegłym roku taka postawa trwania do końca ze swoimi wiernymi kosztowała życie 21 osób (…). Pokazujemy, że niestety chrześcijanie w dalszym ciągu są najbardziej prześladowaną religią na świecie – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

Całość rozmowy z ks. prof. Waldemarem Cisło dostępna jest [tutaj].

 

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl