fot. Biuro Prasowe PKWP

Pomoc dla Libanu

Do osób potrzebujących w Libanie, głównie chrześcijan i syryjskich uchodźców, trafiły już pierwsze paczki z żywnością. Zostały one sfinansowane ze środków z rezerwy premiera. Na miejscu przebywają ministrowie z Kancelarii Prezydenta: Bogna Janke i Adam Kwiatkowski. 

Z inicjatywy prezydenta, przy wsparciu premiera i ministra obrony, do Libanu dociera niezbędna pomoc humanitarna. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ze środków przekazanych z rezerwy budżetowej, kompletuje paczki z żywnością dla najbiedniejszych. [czytaj więcej].

Część z nich trafia już do potrzebujących, m.in. do syryjskich uchodźców mieszkających blisko granicy libańsko-syryjskiej, a także Libańczyków, którzy ucierpieli w ubiegłorocznym wybuchu w porcie w Bejrucie. To głównie chrześcijanie. Pomoc na miejscu przekazują ministrowie z Kancelarii Prezydenta: Bogna Janke i Adam Kwiatkowski.

– Widać radość u tych osób. Do potrzebujących trafiają paczki żywnościowe, mleko w proszku, produkty chemiczne i wszystkie rzeczy związane ze środkami czystości – poinformował Adam Kwiatkowski, minister w Kancelarii Prezydenta RP.

W rozdzielanie pomocy włączone zostały lokalne kościoły i parafie.

– To taki uśmiech na święta, nasze życzenia i jedność Kościoła – dodał minister Adam Kwiatkowski.

Tylko w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym Polacy przekazali na pomoc Libańczykom co najmniej 600 tys. euro. Kolejne ponad 2 mln zł to środki uruchomione z rezerwy premiera.

W Bejrucie w wizycie, która ma podkreślić solidarność z potrzebującymi, udział bierze ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Bardzo dziękujemy za to wszystko, co Państwo uczyniliście, a co my mogliśmy przekazać w Bejrucie i okolicach – mówił ks. prof. Waldemar Cisło.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl