fot. pixabay.com

Pilnie potrzebne wsparcie dla hospicjów perinatalnych

Solidarna Polska powiela swój apel o potrzebę dyskusji w ramach Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy na temat projektu ustawy o wsparciu dla hospicjów perinatalnych.

Przygotowany przez Solidarną Polskę projekt ustawy, który reguluje kwestie funkcjonowania hospicjów perinatalnych, został już przekazany prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi.

– Chciałbym, żeby była to ustawa, pod którą podpisze się wiele ugrupowań i wielu posłów w polskim parlamencie – mówił Michał Wójcik, wiceszef Solidarnej Polski, w Programie Polski Punkt Widzenia.

Projekt ustawy o hospicjach perinatalnych zakłada powołanie w szpitalach funkcji koordynatora, który będzie opiekował się kobietą, u której wykryto nieuleczalne wady dziecka. W placówkach będzie świadczona pomoc lekarska i psychologiczna. Ustawa reguluje także kwestię pochówku dziecka, które umrze po porodzie.

– Taka ustawa powinna funkcjonować już wiele lat. Nie może być tak, żeby państwo nie pomagało ludziom, których dzieci mają stwierdzone wady letalne. Często te dzieci nie dożywają dnia porodu, umierają wcześnie, są to zgony wewnątrzmaciczne, ale część dzieci rodzi się z tymi wadami. Musimy pomóc tym ludziom – wyjaśnił Michał Wójcik.

Obecnie w Polsce funkcjonuje kilkanaście hospicjów perinatalnych, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Białymstoku, Łodzi, Krakowie i Rzeszowie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl