fot. flickr.com

75 proc. fizjoterapeutów bez pracy i bez pomocy rządowej

75 procent fizjoterapeutów jest bez pracy i nie kwalifikuje się do rządowej pomocy w związku z pandemią koronawirusa. O sprawie poinformował „Nasz Dziennik”. We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach. Zawieszono między innymi wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych i masaży w placówkach publicznych i prywatnych.

Wyjątkiem są jedynie te przypadki, u których jest to niezbędne ze względu na stan zdrowia. Wobec tego, niemal 60 procent fizjoterapeutów zostało zmuszonych do zaprzestania aktywności zawodowej. Kolejne 15 procent musiało zapewnić opiekę między innymi dzieciom i też nie może pracować. Krajowa Rada Fizjoterapeutów podnosi, że ta grupa zawodowa  w większości nie będzie mogła skorzystać z zapisów tzw. tarczy antykryzysowej.

Poseł PiS Czesław Hoc, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia mówi, że rząd nie pozostawi żadnej grupy zawodowej samej sobie.

– Zawsze będziemy pochylali się jako rząd nad tymi działami czy też grupami pracowników, którzy tracą teraz pracę w sposób dramatyczny. Mamy jeszcze wiele innych aspektów pomocy. Jeśli to publiczna służba zdrowia, jest tam jakaś ochrona i możliwość przeniesienia na inne oddziały lub do innych prac równoległych. Natomiast ci, którzy są poza publiczną służbą zdrowia, podlegają pomocy, którą oferuje tarcza antykryzysowa – podkreśla

Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że zapisy tzw. tarczy antykryzysowej są uniwersalne. Ze względu na swój powszechny charakter dotyczą także  fizjoterapeutów – podkreśla resort.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl