fot. twitter.com

Kolejne obostrzenia rządu wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pracowników sklepów

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w Polsce wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pracowników sklepów. Przedstawiciele sprzedawców nie kryją zadowolenia szczególnie z ograniczenia liczby klientów przebywających w placówkach handlowych.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi, od dzisiaj w sklepach mogą przebywać trzy osoby na kasę lub inne stanowisko do płacenia. Od jutra wszyscy klienci będą musieli robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, a w godzinach 10.00-12.00 sklepy będą otwarte dla osób powyżej 65. roku życia.

O wprowadzenie jednolitych procedur bezpieczeństwa w sklepach apelowała wcześniej do rządu między innymi handlowa „Solidarność”.

W ocenie Alfreda Bujary, przewodniczącego Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ ,,Solidarność”, ogłoszone regulacje są zadowalające.

– Przede wszystkim te procedury bezpieczeństwa, o które wnioskowaliśmy – żele dezynfekujące dla klientów, rękawiczki. […] To bardzo dobra rzecz. Cieszymy się z tego, że nastąpi również ograniczenie liczby klientów przebywających jednocześnie w sklepie. To daje pracownikom poczucie bezpieczeństwa. Z tego bardzo się cieszą – podkreślił.

Szef handlowej „Solidarności” zaznacza, że organizacja nadal będzie wnioskowała do pracodawców o montowanie ścianek z pleksi, oddzielających kasjerów od klientów. Sprzedawców – jak mówił – niepokoi także sprawa wydłużania czasu otwarcia niektórych sieci handlowych.

RIRM

drukuj