fot. PAP/Artur Reszko

Więźniowie uszyli już milion maseczek

Więźniowie uszyli już milion maseczek. Produkcja ruszyła miesiąc temu między innymi w zakładach, które powstały w ramach programu „Praca dla Więźniów”.

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej przypomniał, że program ten był niesłusznie krytykowany, na co wskazują także obecne rezultaty pracy osadzonych.

– Te działania i funkcjonowanie przywięziennych zakładów pracy, które w ciągu tego miesiąca przyniosły już milion maseczek ochronnych, tysiące kombinezonów i innych materiałów, które produkują więźniowie, pokazują, że budowany program „Praca dla więźniów” miał sens w każdym wymiarze – kiedy popatrzymy na sens pracy więźniów i efekty z tego wynikające – podkreślił Zbigniew Ziobro.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który nadzoruje pion związany z służbą więzienną powiedział, że w akcję szycia maseczek włączyły się 83 jednostki penitencjarne.

Dodatkowo w sześciu zakładach przywięziennych przeprofilowano działalność na produkcję masek, przyłbic i kombinezonów. W dużej części są one kierowane do szpitali, dla lekarzy i pielęgniarek. To wsparcie Ministerstwa Sprawiedliwości i służby więziennej pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa – podsumował wiceminister.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl