fot. TT/Polska Policja

Chorwacja: policjanci z Polski uratowali z morza kobietę i mężczyznę

Dwaj polscy policjanci zostali bohaterami położonego w południowo-wschodniej Chorwacji miasta Makarska – informuje w środę dziennik „Jutarnji list”. Piotr Filar i Marcin Czyż zapobiegli tragedii mężczyzny, który z powodu kontuzji barku nie mógł płynąć. Ocalili także kobietę, która nie była w stanie samodzielnie wydobyć go na brzeg.

Tragedii w mieście Makarska udało się we wtorek uniknąć dzięki szybkiej reakcji polskich policjantów. Piotr Filar i Marcin Czyż, którzy pracują w komisariacie w tym położonym nad Morzem Adriatyckim mieście, przebywali na plaży po służbie, gdy w pewnym momencie usłyszeli, jak ktoś woła o pomoc z morza – podaje chorwacki dziennik.

Policjanci zobaczyli tonących kobietę i mężczyznę, szybko złapali leżącą na plaży deskę do sportów wodnych i popłynęli do potrzebujących pomocy turystów. Mężczyzna z powodu kontuzji barku nie mógł samodzielne pływać, a próbująca pomóc mu kobieta nie była w stanie wydobyć go na brzeg samodzielnie.

„Pomogli im polscy policjanci, którzy zapobiegli w ten sposób tragedii” – informuje „Jutarnji list”.

Po południu policjanci pełnili służbę w rejonie Makarskiej, obeszli centrum miasta i przypadkiem spotkali mężczyznę, którego uratowali kilka godzin wcześniej. Rozpoznał ich i dowiedział się, że to policjanci z Polski, którzy w sezonie letnim pracują w Chorwacji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl