fot. PAP/Rafał Guz

A. Deszczyca: Mam nadzieję, że współpraca w niesieniu pomocy Ukrainie będzie kontynuowana

Mam nadzieję, iż współpraca będzie kontynuowana, że Unia Europejska też przyczyni się do zwiększenia pomocy i tego, żeby pomoc Ukrainie była bardziej skuteczna – powiedział ambasador Ukrainy, Andrij Deszczyca. Najbardziej potrzebne są obecnie żywność i leki – podkreślił.

Ambasador Ukrainy wziął udział w konferencji prasowej w KPRM wraz z szefem kancelarii premiera, Michałem Dworczykiem, oraz wiceszefem MSZ, Pawłem Jabłońskim.

Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przekazania Ukrainie pomocy.

„Bardzo sprawne działania rządowe na szczeblu centralnym, ale też na szczeblu samorządowym i organizacji pozarządowych, a także poszczególnych osób” – podkreślił.

Andrij Deszczyca zaznaczył, że Polska jest ośrodkiem, z którego na Ukrainę przekazywana jest pomoc z innych krajów.

„W znacznym stopniu koordynatorem tego jest Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, z którą pracujemy i bardzo sprawnie udaje się pomoc przekazywać” – powiedział.

Dodał, że pomoc przekazywana jest bardzo szybko, nawet w ciągu jednej doby.

„Muszę też jeszcze raz zwrócić się z apelem, że pomoc jest wciąż potrzebna, najbardziej potrzebna jest żywność i leki. Jeżeli mówimy o żywności, to przede wszystkim chodzi o produkty, które można dłużej przechowywać” – mówił ambasador Ukrainy.

Andrij Deszczyca pogratulował również ukraińskim wolontariuszom, którzy na pograniczu polsko-ukraińskim stworzyli oddolnie bardzo sprawnie działające huby przekazujące pomoc dla Ukrainy.

„Odwiedziłem ich i widziałem, jak oni funkcjonują. Wszystko to zrobione praktycznie od zera, w bardzo krótkim terminie” – podsumował dyplomata.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl