fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Powinniśmy wymagać od rządzących naszym państwem decyzji, jakie miał odwagę podjąć rząd węgierski, który próbuje dać odpór seksedukacji i chronić młode pokolenia

Węgierski parlament zakazał promocji homoseksualizmu w szkołach. „Powinniśmy wymagać odwagi od rządzących naszym państwem, by podjęli takie decyzje, jakie miał odwagę podjąć rząd węgierski. To jest kompleksowa ustawa, która próbuje dać odpór seksedukacji i chronić młode pokolenia. Nie jesteśmy w stanie wykazać ani jednej dobrej cechy, która wiązałaby się z promocją ideologii LGBT czy gender we współczesnym społeczeństwie. To jest zakłamanie pojęć, deprawacja młodzieży, zamiana wychowania do miłości na seksedukację” – akcentował ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Węgierski parlament wprowadził ustawowy zakaz promocji homoseksualizmu oraz transseksualizmu w szkołach, a także w reklamach telewizyjnych. Dokument zakłada, że szkolne zajęcia związane z seksualnością nie mogą propagować rzekomej zmiany płci oraz homoseksualizmu. [czytaj więcej]

https://twitter.com/OrbanPl/status/1405041951057973248

– To ustawa wielotematyczna. Oprócz zakazu promocji homoseksualizmu zakazuje też edukacji LGBT i pornografii. Tworzy także rejestr pedofilów i organizacji, które sprzyjają tym działaniom. Określa pewien certyfikat edukacji seksualnej. To jest kompleksowa ustawa, która próbuje dać odpór seksedukacji i chronić młode pokolenia. Trzeba przyjąć ją z ogromnym szacunkiem i uznaniem. Jest to ustawa wyrastająca z racji zdroworozsądkowych, przywracających ład naturalny i moralny w świecie, a także z troski o przyszłość młodego pokolenia, co jest fundamentem myślenia państwowego – zauważył ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Katalin Novák, wiceprzewodnicząca Fideszu, która głosowała za przyjęciem uchwały, zaznaczyła, że ustawa ma chronić dzieci przed treściami nieodpowiednimi dla ich wieku, natomiast „seksualne wychowanie i ukierunkowywanie dziecka jest zadaniem i prawem wyłącznie rodzica”.

– To jest przypomnienie podstawowej kwestii, jeśli chodzi o wychowanie moralne i seksualne dziecka. Rola rodziców jest podstawowa. Mówimy o zasadzie pomocniczości w relacjach rodzina-państwo. Państwo ma wyłącznie pomagać rodzicom w wychowaniu, ale nie wyręczać. To jest sprawa niezwykle istotna – ocenił chrystusowiec.

Duchowny, odnosząc się do walki węgierskiego parlamentu z ideologią gender, dodał, że Polska nadal nie wypowiedziała konwencji stambulskiej, która pod płaszczykiem walki z przemocą przemyca ideologiczne treści.

– Wciąż obserwujemy inwazję ideologii zarówno homoseksualnej, jak i gender na różnych poziomach: szkolnych, uniwersyteckich. Istnieje niezliczona ilość organizacji zaangażowanych w promocję tej rzeczywistości. Mamy do czynienia z sytuacją, w której media w sposób niebezpośredni promują ideologię homoseksualną i transseksualną w reklamach. Do tego dochodzą różne filmy, seriale, programy, które przedstawiają ludzi w sposób nieadekwatny do rzeczywistości. Zabezpieczenie przekazu medialnego przed deformacją jest sprawą bardzo ważną – zwracał uwagę gość audycji.

– Powinniśmy wymagać odwagi od rządzących naszym państwem, by podjęli takie decyzje, jakie miał odwagę podjąć rząd węgierski. (…) To decyzja, która jest działaniem na rzecz dobra Polski. Warto podjąć gesty odwagi. Toczy się wielka batalia kulturowa, cywilizacyjna, prawna o przyszłość człowieka i narodu – akcentował.

W maju br. 48 ambasadorów, dyplomatów i przedstawicieli organizacji międzynarodowych w Polsce opublikowało list, w którym wyraziło poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii „problemów LGBTI oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami”. [czytaj więcej]

– Sprawa orzeczeń dyplomacji zagranicznej jest pewnym naruszaniem etosu dyplomatycznego. Państwa, które często zabierają głos w sprawach Polski, mają o wiele bardziej poważne problemy. Orzeczenia służą jedynie wspieraniu ruchów, które niestety w Polsce istnieją i odżywiają się takim poparciem – oznajmił duchowny.

– Przy najbardziej spolegliwym i otwartym spojrzeniu nie jesteśmy w stanie wykazać ani jednej dobrej cechy, która wiązałaby się z promocją ideologii LGBT czy gender we współczesnym społeczeństwie. To jest zakłamanie pojęć, deprawacja młodzieży, zamiana wychowania do miłości na seksedukację. To jest naruszenie instytucji małżeństwa i rodziny. To jest po prostu destrukcja społeczeństwa. Wspieranie i promowanie tego ruchu jest totalnym nieporozumieniem. Z punktu widzenia katolików to jest oczywiście sytuacja, która stoi w radykalnej sprzeczności z wiarą katolicką. To też trzeba bardzo mocno podkreślać. To ideologia radykalnie ateistyczna – zaznaczył rozmówca Radia Maryja.

Całą rozmowę z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl