fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Największym eksperymentem społecznym i najbardziej groźną rewolucją ideologiczną jest ideologia gender

Myślę, że co do tego nie powinno być najmniejszych wątpliwości, że największym eksperymentem społecznym i najbardziej groźną rewolucją ideologiczną jest ideologia gender – mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz w piątkowym felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam.

https://www.youtube.com/watch?v=XNxXCR-6poM&feature=emb_title

W przestrzeni publicznej pojawiła się dość zaskakująca wypowiedź pana wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Pan Jarosław Gowin powiedział bowiem: „Położę się Rejtanem, jeżeli ktoś będzie próbował ograniczać wolność słowa zwolennikom ideologii gender. Jeżeli są tacy na uczelniach, mają prawo podejmować projekty badawcze, prowadzić zajęcia w tym zakresie” – przypomniał ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Gość TV Trwam zwrócił uwagę, że owe słowa budzą grozę.

– W pewnym sensie odetchnąłem, kiedy tę zdumiewającą dla mnie wypowiedź niejako skontrował pan premier Mateusz Morawiecki w swoim sejmowym exposé w tym jednym bardzo krótkim, ale wyrazistym zdaniu: >>Nie ma naszej zgody na eksperymenty społeczne i rewolucje ideologiczne<<. Jest to rzeczą oczywistą. Myślę, że co do tego nie powinno być najmniejszych wątpliwości, że największym eksperymentem społecznym i najbardziej groźną rewolucją ideologiczną jest ten eksperyment, który występuje pod nazwą teorii, a raczej ideologii gender – zaznaczył kapłan.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz podkreślił, że jest wiele tematów bardziej sensownych niż temat gender.

– Przede wszystkim są to tematy mądre, dobre, prawdziwe, piękne, bardziej sensowne niż właśnie temat gender. Skoro jednak taki temat ani atrakcyjny, ani sensowny, ani piękny, ani prawdziwy, ani dobry, ani mądry, skoro taki ma być właśnie broniony – rodzi się pytanie: Dlaczego? Rozumiem, że nie w imię naukowości – wskazał etyk.  

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl