fot. flickr.com

Holandia: Policja kontynuuje pościg za nożownikiem z Hagi

Holenderska policja kontynuuje pościg za napastnikiem, który w piątek wieczorem dźgnął nożem troje młodych ludzi w domu handlowym w Hadze, gdzie było wielu kupujących w związku z Black Friday, corocznym dniem promocji i rabatów – informuje agencja AP.

Policja nie ustaliła jeszcze motywu działania sprawcy napaści.

W piątek wieczorem holenderska telewizja publiczna podała, powołując się na „różne źródła”, że „nic nie wskazuje na to, żeby atak nożownika w Hadze miał podłoże terrorystyczne”.

Ranne osoby, które odwieziono do szpitala, zostały z niego wypuszczone jeszcze w piątek.

Rzeczniczka policji Marije Kuiper powiedziała dziś, że na razie nie ma żadnych nowych informacji dotyczących śledztwa.

Do ataku nożownika doszło w domu handlowym Hudson’s Bay na ruchliwej ulicy Grote Marktstraat w centrum Hagi, około 500 metrów od siedziby rządu i parlamentu.

Podobny atak miał miejsce prawie rok temu w Amsterdamie, gdzie nożownik na głównym dworcu kolejowym ranił poważnie parę amerykańskich turystów. Policja uznała wtedy, że atak 19-letniego mężczyzny z Afganistanu miał podłoże terrorystyczne.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl