fot. PAP/Radek Pietruszka

Polsko-holenderskie porozumienie o współpracy w zakresie stosowania i egzekwowania przepisów dot. pracowników migrujących

Polska i Holandia podpisały memorandum o współpracy w zakresie stosowania i egzekwowania przepisów dotyczących pracowników migrujących oraz transgranicznego zabezpieczenia społecznego, pracy i usług.

W Holandii pracuje ponad 4 tys. polskich obywateli.

Środa, 15 grudnia 2021 r., to waży moment zarówno dla polski, jak i Zjednoczonego Królestwa Niderlandów – mówiła Anna Schmidt, wiceminister rodziny i polityki społecznej.

– Po ponad dwóch, blisko trzech latach wymiany dobrych doświadczeń, wiedzy, wiadomości, informacji udało się wypracować bardzo dobry dokument, który zabezpiecza obydwie strony i tak naprawdę przybliża współpracę między RP a Zjednoczonym Królestwem Niderlandów – dodała.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1471073481307611137

O tym, co zawiera porozumienie zawarte pomiędzy Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Spraw Społecznych i Zatrudnienia Królestwa Niderlandów mówiła ambasador kraju Daphne Bergsma:

– Przede wszystkim reguluje kwestię pracowników polskich w Holandii pod tym kątem, że uprawnieni są oni do sprawiedliwych warunków pracy, a także do równego traktowania na rynku pracy w tym sensie, że są uprawnieni do wszelkich świadczeń, gdy kończy się ich umowa o pracę – wyjaśniła.

Jak podkreśliła ambasador Królestwa Niderlandów, w Holandii jest wielu polskich pracowników, którzy swoją pracą przyczyniają się do rozwoju gospodarczego tego kraju.

– Zapewnienie uczciwych warunków pracy dla wszystkich pracowników, niezależnie od ich krajów pochodzenia, jest ważnym punktem programu holenderskiego rządu – zaznaczyła Daphne Bergsma.

Porozumienie chroni polskich pracowników, ale też zabezpiecza obydwie strony w kwestii prawa do uczciwej pracy i płacy. Zapobiega również przed wszelkiego rodzaju nadużyciom.

– Bardzo się cieszę, że rząd Królestwa Niderlandów i władze, które reprezentuje na terytorium RP, pani ambasador zechciały odpowiedzieć na nasze apele, przystąpić do negocjacji tego dokumentu i podpisać go w takiej formule, w jakiej został on dzisiaj podpisany – wskazała Anny Schmidt.

Jak zaznaczyła wiceminister resortu rodziny i polityki społecznej, umowa wpisuje się w zasadę równego traktowania i obrony praw mniejszości, a to daje nadzieję na dalszą współpracę obydwu krajów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl