Holandia: Dwie osoby ranne w ataku nożownika to Amerykanie

Dwie osoby, które zostały w piątek poważnie ranne w ataku nożownika na głównym dworcu kolejowym w Amsterdamie, to Amerykanie – poinformował w sobotę w oświadczeniu ambasador USA w Holandii.

Ambasador Pete Hoekstra napisał, że była to para amerykańskich turystów zwiedzających miasto.

„Jesteśmy w kontakcie z nimi i z ich rodzinami” – powiedział.

Według holenderskiej policji 19-letni napastnik, obywatel Afganistanu, został przewieziony zaraz po incydencie do aresztu. Policja bierze pod uwagę, że atak mógł mieć podłoże terrorystyczne.

Policja podała też, że obrażenia ofiar są poważne, lecz nie zagrażają ich życiu.

Agencja AFP pisze, że każdego dnia przez główny dworzec kolejowy w Amsterdamie przewija się około 250 tys. ludzi. Ze stacji tej ruszają pociągi na amsterdamskie lotnisko Schiphol, a piątek jest dniem tygodnia, w którym na dworcu notuje się największy ruch pasażerski, m.in. ze względu na dużą liczbę turystów przybywających do miasta na weekend.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl