fot. pixabay.com

Holandia: zatrzymano obywatela, który wypłacił 19 mln euro dywidendy rosyjskiej firmie objętej sankcjami UE

Policja zatrzymała 73-letniego właściciela firmy z Oegstgeest w centralnej Holandii, który wypłacił 19 mln euro dywidendy rosyjskiej spółce znajdującej się na liście sankcyjnej – poinformowała służba dochodzeniowa holenderskiej administracji podatkowej i celnej (FIOD). Mężczyzna, wypłacając dywidendy, naruszył holenderską ustawę o sankcjach.

Jak podała FIOD, 73-letni mężczyzna z Oegstgeest w Holandii został zatrzymany, a jego domy i siedziby spółek w Haarlemmermeer i Hadze zostały przeszukane.

„Zabezpieczone zostały dokumenty oraz komputery” – czytamy w komunikacie.

Śledztwo w sprawie naruszenia sankcji zostało wszczęte po zgłoszeniu przez służby celne. Jak przekazuje FIOD „wypłacanie dywidend, które przypadają spółce objętej sankcjami, jest naruszeniem ustawy o sankcjach”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl