fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Jak tlenu potrzebujemy dziś jasnego stanowiska Kościoła, jeżeli chodzi o atak lewackich ideologii na Kościół

Myślę, że wszyscy potrzebujemy dziś jasnego stanowiska Kościoła, jeżeli chodzi o atak lewackich ideologii na Kościół. Przez lata byliśmy wychowywani na jednoznacznym stanowisku płynącym zarówno z ust Ojca Świętego Jana Pawła II, Benedykta XVI, a starsi mogą jeszcze pamiętać Pawła VI czy Jana XXIII – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Etyk odniósł się do słów ks. bp. Ignacego Deca w czasie homilii podczas XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

– Przez nasz kontynent europejski przesuwa się dzisiaj nowa fala agresji na chrześcijaństwo, a w szczególności na Kościół katolicki – przeszła fala oświeceniowa, bolszewicka, nazistowska, a nadeszła fala neomarksistowska, liberalno-lewacka. Nie jest to agresja militarna. W Europie nie ma dziś, przynajmniej na razie, gilotyny i więzień dla wyznawców Chrystusa, ale jest dyktatura relatywizmu, zjawisko chrystianofobi, demoralizacji, ośmieszania tego co chrześcijańskie – powiedział w homilii na Mszy św. w czasie XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki.

Całość homilii ks. bp. Ignacego Deca można odsłuchać i przeczytać [tutaj].

Myślę, że wszyscy potrzebujemy dziś jasnego stanowiska Kościoła, jeżeli chodzi o atak lewackich ideologii na Kościół – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

– Przez lata byliśmy wychowywani na jednoznacznym stanowisku płynącym zarówno z ust Ojca Świętego Jana Pawła II, Benedykta XVI, a starsi mogą jeszcze pamiętać Pawła VI czy Jana XXIII. Z drugiej strony mieliśmy też potwierdzenie tego nauczania w przekazie pasterzy. Dzisiaj, nie próbując oceniać siły i mocy nagłośnienia tego przekazu pasterskiego, chcę zwrócić uwagę, że w najlepszym wypadku mamy zagłuszony ten przekaz poprzez szum medialny różnych publicystów mniej lub bardziej pseudokatolickich, którzy niejednokrotnie osłabiają ten przekaz    nauczania Kościoła – wskazał gość Radia Maryja.

Potrzebujemy jak tlenu takich słów i takiej prawdy, jaką powiedział w Częstochowie ks. bp Ignacy Dec – dodał.

– Mamy różne próby godzenia, tworzenia jakiejś hybrydy – tęczowego chrześcijaństwa. Mamy do czynienia z próbami usprawiedliwienia ruchów ideologii genderowej we współczesnej kulturze – zaznaczył etyk.

Podobnie jak w systemie komunistycznym to było, mamy do czynienia z parodią religii – zwrócił uwagę ks. prof. Bortkiewicz.

– W tym systemie neomarksistowskim mamy do czynienia z bardzo brutalną i jeszcze bardziej wulgarną parodią religii. Z jednej strony jest to religia bazująca na swoistych dogmatach związanych z zafałszowaniem antropologicznej prawdy o stworzeniu. Okazuje się, że człowiek nie został stworzony mężczyzną i niewiastą, tylko zostaje utworzony przez kulturę, systemy społeczne, ekonomiczne, środowiskowe – i ten człowiek jest zróżnicowany pod względem płci w sposób absurdalny, żeby nie powiedzieć – idiotyczny. Trudno znaleźć wyznawcę tej religii, który będzie w stanie określić z pamięci, ile orientacji seksualnych ten utworzony przez współczesną kulturę człowiek miałby reprezentować – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem ks. prof. Bortkiewicza można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl