fot. PAP/Tomasz Gzell

Sprawdź, gdzie są najkrótsze kolejki na operację usunięcia zaćmy

Zniesienie od 1 kwietnia 2019 roku limitów na operację usunięcia zaćmy, tomografię komputerową i rezonans magnetyczny oraz działania Kujawsko-Pomorskiego oddziału NFZ przyniosły efekty. W wielu placówkach na wymienione świadczenia liczba oczekujących na te świadczenia znacznie się zmniejszyła. Pacjenci, którym w przeszłości wyznaczono odległe terminy zabiegów lub badań mogą zmienić placówkę na taką, w której czas oczekiwania jest krótszy.

Zachęcamy jednocześnie wszystkich pacjentów oczekujących w województwie kujawsko-pomorskim na zabieg usunięcia zaćmy, bądź mających skierowanie na taki zabieg, do korzystania z informacji na temat czasu oczekiwania na zabieg, znajdujących się na stronie NFZ w Informatorze o terminach leczenia na pod adresem: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl

(aby sprawdzić czas oczekiwania, do pola w wyszukiwarce zatytułowanego „jakiego świadczenia szukasz?”  należy wpisać hasło „zaćma”, a następnie wybrać województwo i ewentualnie uzupełnić poszukiwanie o nazwę interesującej pacjenta miejscowości).

Wyszukiwarka prezentuje przekazywane przez placówki medyczne do NFZ informacje o pierwszym wolnym terminie na zabieg usunięcia zaćmy w ramach wszystkich umów zawartych z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

W przypadku podjęcia przez pacjenta decyzji o zmianie placówki medycznej na inną, oferującą krótszy czas oczekiwania, konieczne jest poinformowanie o tym placówki, w której pacjent wpisany był wcześniej na listę oczekujących.

Do nowo wybranego miejsca udzielenia świadczenia medycznego należy zgłosić się ze skierowaniem. Skierowanie można odebrać z placówki, w której pacjent wcześniej oczekiwał w kolejce.

Informacje o czasie oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy można również uzyskać dzwoniąc na bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta –  800 190 590.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl