fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Ks. prof. J. Machniak: Dzień Świętości Życia ma budzić w sumieniach ludzi wrażliwość na sens i wartość ludzkiego życia

25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia. Został on ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Ojciec Święty prosił, aby ten dzień był obchodzony w całym Kościele, żeby budził w sumieniach ludzi wrażliwość na sens i wartość ludzkiego życia – powiedział ks. prof. Jan Machniak w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja.

Minęła piąta niedziela Wielkiego Postu, niedziela zasłoniętych krzyży. Kościół każe nam zasłaniać krzyże, abyśmy w nowy sposób popatrzyli na największą tajemnicę naszej wiary – na Krzyż, znak hańby i cierpienia – akcentował ks. prof. Jan Machniak.

– Znak okrutnej śmierci budzącej przerażenie. Kościół zachęca nas, abyśmy wzięli krzyż Jezusa na swoje ramiona, bo jest to znak zbawienia – nie śmierci, ale życia. Przed nami uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, który został ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Ojciec Święty odpowiadając na zagrożenie dla życia poczętego i życia u jego schyłku, w encyklice „Evangelium Vitae” z 25 marca 1995 r. prosił, aby ten dzień był obchodzony w całym Kościele, żeby budził w sumieniach ludzi wrażliwość na sens i wartość ludzkiego życia – powiedział autor felietonu.

Duchowny zwrócił uwagę na to, że „Jan Paweł II przypominał, że eutanazja i zabijanie dzieci nienarodzonych to największy grzech współczesności”.

– Największym grzechem jest przyspieszanie naturalnej śmierci tych, którzy są niepotrzebni współczesnemu społeczeństwu, bo nic nie produkują, tylko potrzebują opieki. Papież Jan Paweł II widział zbrodnie II wojny światowej, obozy koncentracyjne, gułagi i cały antyludzki system komunistyczny i ateistyczny. Mówił wyraźne „nie” zabijaniu. Dziś obrońca życia jest na ławie oskarżonych. Jan Paweł II i jego współpracownicy – ks. kard. Stanisław Dziwisz, ks. bp Tadeusz Rakoczy, ks. abp Marek Jędraszewski, ks. abp Andrzej Dzięga, księża, siostry zakonne, ludzie świeccy są na jednej ławie, oskarżeni. Jedno słowo, które budzi przerażenie i lęk – pedofilia. Grzech, który jako pierwszy potępił św. Jan Paweł II, który miał odwagę powiedzieć „nie” dla tego grzechu. To słowo dziś zabija – zaznaczył.

Oskarżający wychodzą na ulice, krzyczą bardzo głośno, zgłaszają sprawy do prokuratora. Fałszywe oskarżenia, głosy krzyków na ulicy: „Jest winien wszystkich zbrodni” – kontynuował ks. prof. Jan Machniak.

– Codziennie toczy się walka na forach internetowych. Jan Paweł II, największy zbrodniarz ludzkości, bo bronił życia nienarodzonych i kazał kobietom rodzić dzieci, a przecież największym osiągnięciem XXI w. jest możliwość zabijania w świetle prawa. (…) Sąd nad Jezusem i Jego uczniami dokonuje się cały czas. Nie brak i dziś członków sanhedrynu, piłatów XX i XXI wieku. Nie brak fałszywych świadków, którzy z lewa i prawa krzyczą: „Jest winien!”. (…) Jan Paweł II przebacza i ściska mocno krzyż w ostatnim Wielkim Tygodniu swojego życia w 2005 r., jakby chciał powiedzieć: „Tak, tego chciałem, tego pragnąłem”. Jan Paweł II przypomina nam wszystkim: „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja” – powiedział duchowny.

Cały felieton ks. prof. Jana Machniaka można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl