fot. twitter.com/OzdobaJacek

[TYLKO U NAS] J. Ozdoba o oczyszczalni „Czajka”: Doszło do nieprawidłowości w zakresie odbioru tej całej instalacji

Wiemy dzisiaj, że doszło do nieprawidłowości w zakresie odbioru tej całej instalacji, czyli można powiedzieć, iż nadzór, wykonanie oraz sam odbiór były procedowane w sposób niewłaściwy, co będzie zapewne przedmiotem analizy prokuratury – wskazał Jacek Ozdoba, radny miasta stołecznego Warszawy, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja.

Katastrofa w oczyszczalni ścieków „Czajka” jest powiązana z szeregiem nieprawidłowości, których dopuścił się warszawski ratusz.

– Pan prezydent (Rafał Trzaskowski – przyp. red.) zwracał uwagę kilka dni temu na kwestię związaną z przeglądem instalacji. Wiadomo dzisiaj, że brakuje pięcioletniego przeglądu instalacji. Wiemy dzisiaj, że doszło do nieprawidłowości w zakresie odbioru tej całej instalacji, czyli można powiedzieć, iż nadzór, wykonanie oraz sam odbiór były procedowane w sposób niewłaściwy, co będzie zapewne przedmiotem analizy prokuratury, bo mówimy tutaj o znacznych kwotach i odpowiedzialności, bo każdy kto podpisywał się pod tymi dokumentami, brał odpowiedzialność za to, w jaki sposób na instalacja będzie funkcjonowała – powiedział Jacek Ozdoba, radny Warszawy.

Jeżeli mówimy o kontrolowanym zrzucie nieczystości, to – już w momencie wystąpienia tego zdarzenia – powinno dojść niezwłocznego poinformowania odpowiednich służb takich jak Sanepid – podkreślił gość Radia Maryja.

– Na północ od Warszawy mamy duże miasto Płock, którego mieszkańcy są przerażeni, ponieważ ich woda w kranach jest częściowo pobierana z Wisły z ujęcia powierzchniowego. Prezydent Warszawy powiedział na konferencji, że de facto w Warszawie problemu nie ma, bo przecież te nieczystości wypływają, ale już naraził mieszkańców innych miast. To jest sytuacja absolutnie niedopuszczalna nawet z punktu widzenia odpowiedzialności politycznej i ludzkiej przyzwoitości, nie mówiąc już o tych procedurach, które zostały złamane – stwierdził polityk.

Światowe kręgi, które zajmują się ekologią, dokonały analizy skutków, jakich możemy spodziewać się po awarii „Czajki”.

– Stwierdzono, że to jest jeden z największych zrzutów kontrolowanych nieczystości na świecie, czyli można powiedzieć, że prezydent Trzaskowski wprowadza nas do niechlubnego wręcz rankingu państw, które w sposób kontrolowany zrzucają nieczystości – podsumował Jacek Ozdoba.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Jacka Ozdoby, radnego miasta stołecznego Warszawy, mogą Państwo odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj