fot. PAP/Leszek Szymański

Warszawa: Radni PiS domagają się wyjaśnień w sprawie awarii kolektorów ściekowych

Radni Prawa i Sprawiedliwości żądają wyjaśnień od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego ws. awarii kolektorów odprowadzających ścieki do oczyszczalni „Czajka”.

Zwołali w tej sprawie konferencję wskazując, że władze miasta utrudniają dostęp do informacji o awarii oraz działań Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W przyszłym tygodniu odwołano też sesję Rady Warszawy. Dlatego radny Dariusz Lasocki złożył wniosek o powołanie Zespołu Kontrolnego Rady m.st. Warszawy ws. awarii i jej skutków. Chcemy się dowiedzieć, co się naprawdę stało na „Czajce” – podkreślił Dariusz Lasocki.

Pamiętajmy, że jest to być może jedna z największych inwestycji – jeżeli chodzi o oczyszczalnie – na świecie. 500 mln euro wydane na „Czajkę”. Jak się okazuje, być może to jest fuszerka. We wniosku napisałem: „Polacy patrzą, jak Warszawa i stołeczni radni poradzą sobie z tym kryzysem. Można powiedzieć żargonem szkolnym, że Rafał Trzaskowski we wrześniu 2019 r. dostał >>pałę<< z tego, jak zarządza m.st. Warszawa”. Chcę powiedzieć, że jako radni będziemy pilnować tego i badać sprawę planowania „Czajki”, budowy i ewentualnych wad konstrukcyjnych tego rozwiązania. Będziemy chcieli powołać także ekspertów, którzy nam powiedzą, czy „Czajka” rzeczywiście jest rozwiązaniem bezpiecznym, czy też dokonano błędów podczas planowania i budowy tej oczyszczalni w Warszawie – powiedział warszawski radny.

Z kolei Radny Sebastian Kaleta wskazał, że we władzach MPWiK zasiada wielu prominentnych polityków PO. Jako jeden z przykładów podał Jarosława Jóźwiaka, byłego wiceprezydenta Warszawy.

Z hukiem zwolniony po wybuchu afery reprywatyzacyjnej – przypomniał Sebastian Kaleta.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl