[TYLKO U NAS] J. M. Jackowski: Konwencja Stambulska jest platformą do przemycania ideologii gender

Konwencja Stambulska pod szczytnym hasłem rzekomej walki z przemocą jest platformą do przemycania ideologii gender powiedział w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja senator PiS Jan Maria Jackowski.

We wtorek komisja senacka odrzuciła wniosek o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej (tzw. Konwencja Stambulska). Wypowiedzenia konwencji i prawnego wykluczenia związków jednopłciowych domagało się Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z Legnicy.

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że Konwencja Stambulska pod szczytnym hasłem rzekomej walki z przemocą (zwłaszcza przeciwko kobietom) w gruncie rzeczy jest platformą do przemycania ideologii gender, również kwestionowania naturalnej rodziny i możliwości wchodzenia do instytucji publicznych – zauważył Jan Maria Jackowski.

Mam tu na myśli np. różnych edukatorów, którzy przy okazji szkoleń z zakresu tzw. antyprzemocowego mają możliwość przemycania swojej ideologii, antropologii i aksjologii. Z tego punktu widzenia ta konwencja jest bardzo dziwna – dodał gość „Aktualności dnia”.

Jak podkreślił senator PiS, Polska jest zbudowana na fundamencie chrześcijańskim i u nas rodzina pozostaje naczelną wartością. Relacje w niej są dla Polaków bardzo ważne – zaznaczył.

Natomiast widzimy teraz, że mamy konfrontację między cywilizacją życia a śmierci. Z tego punktu widzenia postulat odwołania od wypowiedzenia tej konwencji, którą – przypomnę – Polska podpisała i ratyfikowała do 2015 roku, a więc w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, jest żywo obecny w różnych środowiskach zatroskanych o dobro wspólne i zatroskanych o możliwość realizowania takiego modelu wychowania dzieci, jakie w Polsce od wieków są stosowane – akcentował Jan Maria Jackowski.

Całą rozmowę z senatorem Janem Marią Jackowskim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj