fot. Marek Borawski / Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Dyrektor Radia Maryja: Dziś walczy się z Kościołem podobnie jak robili to marksiści po II wojnie światowej

Dziś walczy się z Kościołem podobnie jak robili to marksiści po II wojnie światowej – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor Radia Maryja wskazał, że przeciwko Kościołowi stosuje się obecnie zwykłe oszczerstwa oraz opluwanie.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR odniósł się w tym kontekście m.in. do postulatów rozdziału Kościoła od państwa czy zaprzestania finansowania lekcji religii z budżetu państwa.

– Rozdział Kościoła od państwa. Proszę bardzo. Tylko wówczas niech katolicy dają na wszystko to, co nie jest komunistyczne, co nie od nich wychodzi. Niech tamci urządzają sobie życie np. jak chcą robić te ateistyczne sprawy, manifestacje, niech to robią ze swoich pieniędzy, a nie biorą z podatków katolików – podkreślał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Kolejną solą w oku lewicy jest religia w szkołach.

– Na przykład problem religii w szkole. Pojawił się postulat, aby nie finansować religii w szkole, a kto płaci podatki? Większość w Polsce to katolicy i ta mniejszość ma zabrać katolikom nawet taką możliwość, ale pieniądze ich wezmą. Tak? Także to jest kontynuacja tamtego kłamstwa, tamtych oszczerstw, tamtej przemocy – mówił Dyrektor Radia Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR dodał, że ta przemoc przenosi się obecnie do mediów przy wsparciu światowej lewicy.

W piątek Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt, który przewiduje m.in. zniesienie finansowania religii z budżetu państwa czy niewliczanie oceny z lekcji religii do średniej ocen. Wcześniej na początku miesiąca swoją propozycję w kwestii relacji państwo-Kościół przedstawiła Inicjatywa Polska.

Projekt zaprezentowany przez liderkę Inicjatywy Barbarę Nowacką zakłada m.in. zniesienie finansowania z budżetu państwa lekcji religii czy likwidację Funduszu Kościelnego.

RIRM

drukuj