fot. Tomasz Strąg

O. dr T. Rydzyk CSsR: Boję się o przyszłość Ojczyzny. Pomóżmy Matce Najświętszej obronić Polskę

Przykro jest słuchać, ile w przestrzeni publicznej jest nienawiści do drugiego Polaka. Boję się o przyszłość Ojczyzny. Jeżeli pewne siły, które tak krzyczą, dojdą do władzy – zniszczą Polskę. Możemy się już nie podnieść przez wiele lat. Będzie zniewolenie na własne życzenie. Jesteśmy w szkole Matki Najświętszej. Ona jest dana ku obronie naszego narodu. Trzeba Jej pomóc, aby obronić Polskę. Róbcie wszystko, aby iść do wyborów i dobrze wybrać – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i Założyciel Radia Maryja, na antenie toruńskiej rozgłośni.  

„Polityka pamięci o Polsce i Polakach” to tytuł środowych „Rozmów niedokończonych”, które odbyły się w TV Trwam i Radiu Maryja. Wzięli w nich udział Jan Dziedziczak, Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą, oraz Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Do studia podczas programu zadzwonił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Panowie, dziękuję za ten temat i za wasze świadectwo. Kto nie pamięta przeszłości, nie pamięta przyszłości. Historia jest mistrzynią życia. Kształcenie osobowości – tego właśnie uczą nas nasi wielcy bohaterowie. „Verba docent, exempla trahunt” (słowa uczą, przykłady pociągają). Jak was się słucha, to serce się rozpala i wzrasta miłość do Ojczyzny, do piękna, do dobra – zaznaczył Dyrektor Radia Maryja.  

Redemptorysta odniósł się do trwającej w Polsce kampanii wyborczej. Zwrócił uwagę na język prezentowany w publicznych debatach.

– Przykro jest słuchać, ile w przestrzeni publicznej jest nienawiści do drugiego Polaka. Boję się o przyszłość Ojczyzny. Jeżeli pewne siły, które tak krzyczą, dojdą do władzy – zniszczą Polskę. Możemy się już nie podnieść przez wiele lat. Będzie zniewolenie na własne życzenie tłumaczył duchowny.

Dyrektor Radia Maryja przypomniał, że każdy powinien iść na wybory. Głos na wybranego przez siebie kandydata będzie można oddać 15 października między godz. 7.00 a 21.00 [czytaj więcej]. Tego dnia odbędzie się także ogólnopolskie referendum.

– Jesteśmy w szkole Matki Najświętszej. Ona jest dana ku obronie naszego narodu. Trzeba Jej pomóc, aby obronić Polskę. Róbcie wszystko, aby iść do wyborów i dobrze wybrać – podkreślił.

Kandydatów do polskiego Parlamentu w całym kraju wystawiło siedem komitetów: Bezpartyjni Samorządowcy, Trzecia Droga Polska 2050 – PSL, Lewica, Prawo i Sprawiedliwość, Konfederacja, Koalicja Obywatelska oraz Polska Jest Jedna. [zobacz]

– Niektórzy pięknie mówią o Polsce, ale popatrzmy, gdzie byli przedtem. Popatrzmy, z kim oni teraz są, jakie mają poglądy, co mówią. Katolik ma wybierać po katolicku. Wybierajmy tych, którzy uwiarygodnili się przez czyny. Tych, którzy dają sobie radę w złożonej sytuacji politycznej świata; w sytuacji zmierzającej do globalizmu, do rządu światowego, do federalizmu w Europie. Spójrzmy na Niemcy i Rosję; a jak zachowuje się Ukraina? Co jeszcze będzie? Polacy, powinniśmy być razem i sensownie wybierać. Nie ma „niepokalanie poczętych”. Ludzie popełniają błędy, ale wyborcy mają prawo i obowiązek wybierać tych, którzy zachowują się godnie, tak jak trzeba, tzn. nie kolaborują z wrogami Polski, a zależy im na bezpieczeństwie naszej Ojczyzny – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja kilka dni temu uczestniczył w Białymstoku w koncercie „Kraj nad Wisłą”, dlatego odniósł się także do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Każdego dnia nielegalni imigranci próbują od Wschodu dostać się do Polski, często atakując przy tym polskie służby.

– Blisko Białegostoku urodziła się Danuta Siedzikówna „Inka”. Ona zachowała się godnie. Tam teraz, w tamtych stronach, służby bronią naszych granic: Straż Graniczna, Policja, żołnierze, terytorialsi. Tylko dziękować i modlić się za nich! Modlić się za Polskę, bo zły nie śpi. Nie jest wesoło (…). Poprzedni rząd chciał bronić Polskę na linii Wisły. Widzimy, co robią Rosjanie na Ukrainie, do czego są zdolni; co zrobili w Gruzji. Co zrobiliby w Polsce? Ilu byłoby zamordowanych w naszych czasach? W tym pół Warszawy. Niech się Warszawa obudzi! Toruń też jest po tej stronie Wisły, a więc mógłby mieć przyszłość Bachmutu czy Irpienia. Jak można oddawać losy Ojczyzny takim ludziom?! (…). Pomyślmy o Ojczyźnie, bo możemy wybrać zniewolenie i to będzie na własne życzenie – wskazał redemptorysta.

 

radiomaryja.pl

drukuj