Radosław Sikorski nie wystartuje w wyborach parlamentarnych

Były marszałek Sejmu Radosław Sikorski zapowiedział, że nie będzie stratował w jesiennych wyborach parlamentarnych. Główny bohater afery taśmowej poinformował o swojej decyzji na jednym z portali społecznościowych.

Odchodząc z fotela marszałka, Sikorski mówił, że podjął się zadania, które powierzyła mu premier Ewa Kopacz – tzn. bycia liderem listy w Bydgoszczy. Jego wypowiedź spotkała się wówczas z krytyką kolegów z Platformy Obywatelskiej. W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że bydgoską listę otworzy szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Pęk ocenia, że wycofanie się Sikorskiego to dobra informacja. Radosław Sikorski negatywnie przysłużył się Polsce – podkreśla.

– Ten pan narobił dużo strat w polskiej polityce, odpowiadając przede wszystkim za polską politykę zagraniczną, za obsadzanie ambasad, dyplomacji, za działania na rzecz promocji polskiej gospodarki. Nie zrobił nic. W tym czasie nastąpiła istotna erozja pozycji Polski za granicą – nie „tylko” w UE, ale „zwłaszcza” w UE. Myślę, że to dobra informacja dla Polski. Ta decyzja została spowodowana obawą o to, że z drugiego miejsca nie jest w stanie zdobyć mandatu i skończy się to ostateczną kompromitacją – zwrócił uwagę Bogdan Pęk.

Radosław Sikorski był parlamentarzystą od 2005 roku – najpierw senatorem, potem (od 2007 roku) posłem.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl