Wojciechowski: Komorowskiego zgubił brak troski o ludzi

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Wojciechowski mówi, że Bronisława Komorowskiego zgubiły pycha i brak troski o ludzi. Zmianę w tym zakresie zapewni Andrzej Duda.

– To, co będzie jakością prezydenta Andrzeja Dudy, to troska o ludzi. Program pomocy, który Andrzej Duda uruchomił w kampanii, będzie kontynuowany. Pałac prezydencki będzie otwarty dla ludzi, ludzkich spraw – krzywd, niesprawiedliwości – z którymi będzie można się zwrócić. Zabieramy się już od poniedziałku do pracy. To naprawdę wielka sprawa, że prezydentura będzie otwarta dla ludzi – podkreślił Janusz Wojciechowski.

Podobnie jak po wygranej w I turze, również dziś, dzień po zwycięstwie, Andrzej Duda od rana spotykał się z Polakami i rozdawał kawę przy stacji metra w Warszawie. Wśród przechodniów dominowali młodzi ludzie. Pytali prezydenta elekta, co zrobi, by nie wyjeżdżali z kraju oraz o to, jak rozwiąże problem umów śmieciowych.

Andrzej Duda odpowiadając na pytania zaznaczył, że chciałby, aby rządzący współpracowali z nim. Premier Ewa Kopacz zadeklarowała wcześniej, że jej rząd będzie współpracował z nowym prezydentem. Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy planowane jest na 6 sierpnia.

Jeszcze dziś wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ma przedstawić oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Według badania firmy Ipsos, w II turze na kandydata Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 52 proc. Polaków uprawnionych do głosowania. Dotychczasowy prezydent Bronisław Komorowski uzyskał 48 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 55,5 proc. Maksymalny błąd w tym badaniu może wynieść 1 pkt. proc.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl