Służby państwowe spotkają się ws. chrześcijan z Syrii

W Urzędzie ds. Cudzoziemców odbędzie się dziś spotkanie służb państwowych poświęcone pomocy syryjskim chrześcijanom. Problem podniosła fundacja Estera. Zabiega ona o przyjęcie przez Polskę 300 chrześcijańskich rodzin z Syrii.

Miriam Shaded, prowadząca Fundację Estera, podkreśla, że aby pomóc, potrzebna jest jedynie polityczna wola.

– Rozwiązania mogą być różne. Mogą być im po prostu przydzielone wizy, ale trzeba usiąść i porozmawiać o tym, która opcja byłaby najbardziej efektywna. Wszyscy się obawiamy tego, że jeżeli nasz rząd polski nie zadziała szybko w tej sprawie, to tych ludzi czeka rzeź i ludobójstwo – wskazuje Miriam Shaded.   

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Fundacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Urzędu ds. Cudzoziemców.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl