Fot. Marcin Imański

M. Bogdanowicz w Radiu Maryja: Wybory, które odbędą się już za niespełna miesiąc, są bardzo ważne, ponieważ będą decydowały o tym, jaka będzie Polska i czy ona w ogóle będzie

Wzmocnienie polskiej armii to jest dobry kierunek i musimy go utrzymać. Wybory, które odbędą się już za niespełna miesiąc, są bardzo ważne, ponieważ będą decydowały o tym, jaka będzie Polska i czy ona w ogóle będzie – mówił Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski, w audycji „Rozmowy niedokończone” na antenie Radia Maryja.

15 października br. odbędą się wybory parlamentarne i referendum dotyczące bezpieczeństwa Polski.

– Wybory, które odbędą się już za niespełna miesiąc, są bardzo ważne, ponieważ będą decydowały o tym, jaka będzie Polska i czy ona w ogóle będzie – zaznaczył Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewoda kujawsko-pomorski podkreślił, że od roku 2015, dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy, Polska zaczęła się doskonale rozwijać i osiągać niesamowite wyniki gospodarcze, nie tylko w Europie, ale również na świecie.

– Polska dzisiaj ma najniższe bezrobocie w Europie i bardzo wysoki wzrost gospodarczy, pomimo pandemii COVID-19 i wojny na Ukrainie. Zachęcam, aby tego procesu nie zatrzymywać. Patrząc na to, co grozi Polakom, bo z jednej strony niebezpieczne zapędy Rosji, a drugiej strony Europa Zachodnia, to wszystko przypomina rok 1939. Dlatego musimy być jednością jako naród i musimy się zbroić. Decyzje rządu Zjednoczonej Prawicy dotyczące polskiej armii i zbrojenia państwa, które zapadły jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie, były bardzo dobre i celne. Wzmocnienie polskiej armii to jest dobry kierunek i musimy go utrzymać – akcentował gość audycji.

Współpraca rządu z samorządem związana z działaniami operacyjnymi w trudnych sytuacjach w ostatnich latach.

– Na początku mojej pracy w samorządzie zaufanie samorządów było bardzo ograniczone, dystans współpracy był bardzo duży. Przez wspólne rozwiązywanie problemów i narady, nawiązała się bardzo dobra nić współpracy i porozumienia, a mówię tutaj szczególnie o samorządach, które reprezentowali politycy Platformy Obywatelskiej czy Polskiego Stronnictwa Ludowego, mogliśmy działać ponad podziałami. Później zaufanie samorządów do rządu rozniosło się na całe województwo – mówił wojewoda kujawsko-pomorski.

Gość audycji „Rozmowy niedokończone” zwrócił uwagę, że wspólnie z samorządami ustalili wspólne kryteria współpracy.

– Podstawowym kryterium było to, że każdy samorząd wybiera sobie najważniejsze zadanie, które chce zrealizować ze względu na to, że na przykład ono rozwiązuje potrzeby mieszkańców. Daliśmy samorządom możliwość tego, czego potrzebują ich mieszkańcy i to zostało bardzo dobrze odebrane. Te zadania są realizowane według priorytetów i to pozwala, że samorząd, który złoży wniosek, chociaż jedno zadanie na pewno zrealizuje, co daje im pewność planowania. To zbudowało kolejny poziom tej dobrej współpracy rządowo-samorządowej – podkreślił Mikołaj Bogdanowicz.

– Dzięki programowi rządowemu „Polski ład” w naszym województwie jest 1071 zadań za kwotę 3,5 mld złotych. Są to zadania, które zmieniają rzeczywistość naszych samorządów. Budowane są przede wszystkim drogi, przedszkola, kluby seniora, szkoła w Toruniu, stadion w Gniewkowie, kino w Tucholi i wiele innych inwestycji. W gminach powstają żłobki, a teraz jest 140 umów dotyczących programu „Maluch plus” – akcentował gość Radia Maryja.

Na zakończenie wojewoda kujawsko-pomorski podziękował samorządom za tę współpracę ośmiu lat. Mimo różnic politycznych wiele bliskich relacji zostało nawiązanych z korzyścią dla regionu – dodał.

Całość audycji drugiej części „Rozmów niedokończonych” z udziałem Mikołaja Bogdanowicza można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl