fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Dr P. Jaki o „Fit for 55”: Gdyby Solidarna Polska miała ostateczny głos w 2020 roku, to uratowałaby Polskę i całą Unię Europejską

Gdyby Solidarna Polska miała ostateczny głos w 2020 roku, to uratowałaby Polskę i całą Unię Europejską, bo zgłosilibyśmy weto i nigdy byśmy się na to nie zgodzili. Niestety, to już się stało (…). To ma być kolejne narzędzie do tego, by zmusić Polskę do podpisania planów konsolidacji Europy. Radykalna wersja pakietu, która została uchwalona, oznacza w praktyce, że większość Polaków będzie musiała zmienić swoje nieruchomości (…). Oni to robią celowo, bo wiedzą, że Polacy tego nie wytrzymają – powiedział dr Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Parlament Europejski przyjął kilka dni temu kluczowe dyrektywy i rozporządzenia z pakietu „Fit for 55”, które są konkretnymi aktami prawnymi ukierunkowanymi na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 55 proc. do 2030 roku w porównaniu z 1990 rokiem, a także osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.

– Gdyby Solidarna Polska miała ostateczny głos w 2020 roku, to uratowałaby Polskę i całą Unię Europejską, bo zgłosilibyśmy weto i nigdy byśmy się na to nie zgodzili. Niestety, to już się stało – wskazał dr Patryk Jaki.

Europoseł odniósł się do wizyty prezydenta Francji w Chinach oraz jego wypowiedzi o uniezależnieniu się Europy od USA [czytaj więcej].

– Niemcy i Francja dalej myślą o przyszłej współpracy czy porozumieniu z Rosją, dlatego że nie da się dokonać konsolidacji kontynentalnej, spychając USA z Europy, bez dogadania się z Rosją (…). Na co dzień widzę, że oni robią wszystko, żeby ograniczyć różne możliwości USA. Warto zwrócić uwagę, iż Emmanuel Macron był wyjątkowo ciepło przyjęty w Chinach. Prasa nawet spekulowała, czy wszystko nie było zrobione tak, by podreperować jego ego. Prezydent Francji ostatecznie podpisał porozumienie mające 51 punktów oraz komentarz (…). Jeżeli potraktujemy jego zapowiedź poważnie, a wydaje mi się, iż jego zapowiedź trzeba traktować poważnie, to konieczna do tego będzie wspomniana konsolidacja kontynentalna – oznajmił gość „Aktualności dnia”.

Jeżeli Emmanuel Macron chce wcielić swoje zapowiedzi w życie, to konieczne będzie – oprócz konsolidacji kontynentalnej – przeprowadzenie centralizacji Europy, czyli utworzenie państwa europejskiego.

– Oni bardzo mocno przyspieszają proces, który ma doprowadzić do tego, że takim państwom jak Polska zostaną zabrane wszystkie uprawienia suwerennego państwa (…). Ich problem polega na tym, że Polska jest głównym hamulcowym ich planu zmierzającego do tego, by dopełnić procesu centralizacji Europy – zaakcentował gość Radia Maryja.

Polityk wskazał, że pakiet „Fit for 55” ma służyć do wywierania nacisku na Polskę.

– To ma być kolejne narzędzie do tego, by zmusić Polskę do podpisania planów konsolidacji Europy. Radykalna wersja pakietu, która została uchwalona, oznacza w praktyce, że większość Polaków będzie musiała zmienić swoje nieruchomości (…). Czekają nas remonty, a na pewno czeka nas podwyżka cen za nieruchomości (…). Koszty mniej radykalnej wersji pakietu „Fit for 55” dla samej Polski zostały oszacowane na 2,5 biliona. Oni to robią celowo, bo wiedzą, że Polacy tego nie wytrzymają – mówił dr Patryk Jaki.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem dr. Patryka Jakiego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl