A. Macierewicz: nieodpowiedzialne zachowania opozycji narażają Polskę

Nagonkę na Polskę należy traktować jako próbę bezprawnej ingerencji w sprawy suwerennego państwa – powiedział na antenie Radia Maryja minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W felietonie „Myśląc Ojczyzna” szef MON-u odniósł się w ten sposób do ataków ze strony Niemiec i innych krajów Zachodu oraz głosów poodnoszonych w Parlamencie Europejskim. Chodzi o zmiany, które rząd Prawa i Sprawiedliwości przeprowadza m.in. w mediach, czy Trybunale Konstytucyjnym.

Minister podkreślił, że agresja wymierzona w Polskę „płynie z krajów zaprzyjaźnionych, które oficjalnie szczycą się tym, że wspierają wolność i demokrację”.

– Zarzuca się nam, że łamiemy demokrację przywracając praworządność. Zarzuca nam się, że łamiemy wolność słowa dając możliwość środowiskom patriotycznym i katolickim wypowiedzenia się. Zarzuca nam się, że wprowadzamy jakiś dyktat do systemu zatrudnienia wtedy, kiedy stwarzamy możliwość zatrudniania szerokich grup społecznych. Dotychczasowa grupa, która rządziła Polską od roku 1989, ma swoich sojuszników. W innych państwach organizuje atak przeciwko własnemu krajowi. Doszli do tego, że namawiają żołnierzy polskich do odmowy wypełniania rozkazów zwierzchników. To już jest bariera, na którą ja nigdy zgodzić się nie mogę – zaznaczył minister Antoni Macierewicz.

Minister Antoni Macierewicz wskazał, że nieodpowiedzialne zachowania opozycji narażają Polskę na tego typu ataki. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej zapowiedział jednocześnie, że rząd PiS-u będzie realizował swój program tak, jak się do tego zobowiązał wobec Polaków.

Podkreślił, że wszyscy, którzy chcą zburzyć w Polsce szansę odbudowy demokracji i wolności, działają przeciwko Rzeczypospolitej.

Cały felieton można zobaczyć [tutaj]

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl