Lokalny raport podważa oświadczenie policji w Kolonii

Raport funkcjonariusza kierującego akcją policji w Kolonii, podważa stanowisko kierownictwa kolońskiej policji – poinformowała niemiecka telewizja ZDF. Sprawa dotyczy zajść w noc sylwestrową, podczas której doszło do napaści seksualnych na kobiety. Sprawcami byli najpewniej imigranci. 

Kierownictwo kolońskiej policji twierdzi, że dowiedziało się o ekscesach z dużym opóźnieniem. Tymczasem z wewnętrznego raportu policji federalnej wynika, że skala zagrożeń znana była już przed godz. 23 w Sylwestra.

Liczba uchodźców w Europie rośnie. Decyzją rządu PO-PSL kilka tysięcy z nich ma zostać ulokowanych także w Polsce.

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Borutka, socjolog z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przypomina, że teologia moralna mówi o tzw. porządku miłości.  Zgodnie z nim mamy świadczyć pomoc osobom najbliższym. W tym kontekście ksiądz profesor zauważa, że są to m.in. Polacy z Donbasu, a nie imigranci.

Odwołując się do tego porządku, o którym wspomniałem, należałoby przede wszystkim zadbać o naszych rodaków, którzy mają absolutne prawo do powrotu do naszej ojczyzny. Nie możemy zapewniać bezpieczeństwa innym ludziom, dopóki nie zapewnimy go swoim własnym obywatelom. Dlatego troską powinniśmy obejmować przede wszystkim te osoby, które stanowią tę wspólnotę najbliższą dla nas – ocenił ks. prof. dr hab. Tadeusz Borutka.

Także w Helsinkach podczas nocy sylwestrowej odnotowano niespotykaną skalę molestowania seksualnego kobiet. Do incydentów doszło w pobliżu tamtejszego dworca głównego, gdzie zebrało się ok. tysiąca muzułmańskich imigrantów, głównie Irakijczyków.

Podobne sytuacje odnotowano także w Zurychu w Szwajcarii oraz w Salzburgu w Austrii.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl