fot. PAP/EPA

UE udzieli Haiti po trzęsieniu ziemi pomocy humanitarnej w wysokości 3 mln euro

Unia Europejska dostarczy Haiti, które w sobotę nawiedziło trzęsienie ziemi, pomoc humanitarną o wartości 3 mln euro – poinformowała dziś Komisja Europejska. W trzęsieniu ziemi na południowym zachodzie wyspy zginęło ponad 1400 osób; prawie 7 tys. jest rannych.

Tysiące osób pozostały bez dachu nad głową. Kataklizm zniszczył lub poważnie uszkodził ok. 37 tys. domów.

Unijne fundusze zostaną jak najszybciej przekazane do dyspozycji „organizacjom humanitarnym już działającym” w regionie.

Fundusze zostaną wykorzystane na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb, takich jak zapewnienie pomocy medycznej lokalnym szpitalom, ale także zaopatrzenie w wodę, usługi sanitarne i higieniczne lub modernizację, zapewnienie schronienia najbardziej dotkniętym trzęsieniem Haitańczykom – napisała w komunikacie KE.

Unia Europejska mobilizuje szybko pomoc, aby wesprzeć kraj, gdzie huragany i silne opady pogarszają już i tak dramatyczną sytuację w związku z epidemią COVID-19 i ogólnym stanem niepewności – powiedział komisarz UE ds. zarządzania kryzysowego, Janez Lenarczicz.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl