fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Woj. lubuskie: funkcjonariusz KAS przejęli 227 przesyłek z nielegalnym tytoniem

Podczas kontroli w jednej z sortowni paczek w Zielonej Górze funkcjonariusze KAS znaleźli 227 przesyłek z nielegalnym tytoniem. Wspierał ich Hektor – służbowy labrador do wykrywania tytoniu – poinformowała rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, Ewa Markowicz.

Ewa Markowicz dodała, że w przesyłkach oznaczonych przez Hektora było łącznie 387 kg krajanki, a kwota należności podatkowych za taką ilość tytoniu to 330 tys. złotych.

„Każda ze stron uczestniczących w tym nielegalnym handlu musi się liczyć z tym, że komórka karno-skarbowa będzie wyjaśniała udział poszczególnych osób w procederze, który jest zagrożony co najmniej karą wysokiej grzywny” – powiedziała Ewa Markowicz.

W woj. lubuskim Służba Celno-Skarbowa cyklicznie przeprowadza kontrole w firmach kurierskich i na poczcie, by ograniczyć proceder związany z handlem nielegalnym tytoniem za pośrednictwem internetu. Od początku tego roku jej funkcjonariusze przeprowadzili 146 skutecznych kontroli.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl